Forejt zůstane na Hradě i po nástupu Zemana. Velvyslancem ve Vatikánu se nestane

9. 2. 2013 19:54

Ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt se rozhodl zůstat na Pražském hradě i po nastoupení nově zvoleného prezidenta Miloše Zemana do funkce. Velvyslancem ve Vatikánu se tedy nakonec přece jen nestane. Uvedl to Zeman v Pardubicích na konferenci Strany práv občanů – zemanovců.

Forejt zůstane na Hradě i po nástupu Zemana. Velvyslancem ve Vatikánu se nestane
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman se stal novým prezidentem České republiky

 

"Prezident může jmenovat jednotlivé vedoucí funkcionáře v hradní kanceláři až po své inauguraci, která je 8. března. Budu čekat na to, kdo si v té hradní kanceláři bude přát zůstat a kdo odejde. V obou případech je to jejich svaté právo. Jasně, a to ještě před prezidentskými volbami jsem řekl pouze to, že nepočítám s pány (ředitelem politického odboru prezidentské kanceláře Ladislavem) Jaklem a (zástupcem vedoucího kanceláře pro oblast komunikace a kultury Petrem) Hájkem," citovala Zemana ČTK. Rozhodnutí Forejta neopouštět Hrad si prý velice váží.

Forejt tak nenastoupí jako velvyslanec ve Vatikánu, kde mu dveře k této pozici otevřel ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09). Ještě před rokem ale prohlašoval, že by jej do Vatikánu vyslal jen přes vlastní mrtvolu.

„Podle mého názoru je Vatikán místo, kde všude v Evropě obyčejně jsou jmenováni seniorní diplomaté s velikou zkušeností, a nikoliv člověk, který nikdy na žádném diplomatickém postu nebyl,“ vysvětloval onehdy svoje stanovisko Schwarzenberg.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až pořad skončí, tak si tady věšte, koho chcete, ale teď ne!“ Horáček přišel do pořadu Soukupa a předvedl tam něco, s čím moderátor nepočítal

23:03 „Až pořad skončí, tak si tady věšte, koho chcete, ale teď ne!“ Horáček přišel do pořadu Soukupa a předvedl tam něco, s čím moderátor nepočítal

Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup přivítal v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa prezidentského kandidát…