Spojené státy a Evropa se v posledních měsících ocitly v názorové rozepři týkající se budoucnosti migrace z převážně muslimských států. Prezident Spojených států Donald Trump exekutivním nařízením zakázal na 90 dní vstup do země obyvatelům sedmi muslimských států, kteří podle něj mohou představovat bezpečnostní hrozbu.
Trumpovo rozhodnutí vzedmulo vlnu nevole napříč celými Spojenými státy. Se zděšením na rozhodnutí prezidenta Spojených států reagovali i mnozí evropští politici. Tiskový mluvčí německé kancléřky Angely Merkelové uvedl, že kancléřka americkému prezidentovi v telefonním rozhovoru „vysvětlila“ konvenci o uprchlících OSN. Starosta Londýna Sadiq Khan uvedl, že pozvání prezidenta USA na státní návštěvu bude muset být zrušeno.
S úmyslem odhlédnout od politické rétoriky a mediálních prohlášení se několikačlenný tým z londýnského think-tanku rozhodl provést výzkum mezi samotnými obyvateli jednotlivých evropských států a zjistit tak, jak se oni k tomuto tématu vlastně staví.
V průzkumu, který byl proveden ještě před ohlášením Trumpova exekutivního nařízení, britští vědci respondentům předložili následující prohlášení: „Jakákoli další migrace z převážně muslimských států by měla být neprodleně zastavena.“ Respondenti měli poté za úkol odpovědět, zda-li s výrokem souhlasí a do jaké míry.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: fib