Generál Pavel uklidňoval: Rusko invazi do Pobaltí pravděpodobně nechystá

20. 6. 2016 16:32

Podle šéfa Vojenského výboru NATO Petra Pavla není v současné době na pořadu dne rozsáhlá ruská agrese. Nelze však vyloučit, že Rusko použije v Pobaltí podobný scénář jako na Krymu nebo na východě Ukrajiny. Pavel to řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze, kde je na oficiální návštěvě.

Generál Pavel uklidňoval: Rusko invazi do Pobaltí pravděpodobně nechystá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel

Pavel následně také uvedl, že Aliance neuvažuje o tom, že by do Pobaltí či na svou východní hranici přesunula nějaké významné vojenské síly. „Aliance zdůrazňuje, že opatření, která přijímá, budou adekvátní situaci a budou vždy mít obranný charakter,“ řekl s tím, že není cílem Aliance vytvořit na východě vojenskou hráz proti rozsáhlé ruské agresi. 

Další hrozbou podle něj jsou extremismus, terorismus a slabé a nestabilní státy na jih od hranic Aliance, se kterými je spojena migrační vlna. „Nejlepším způsobem, jak řešit problémy jihu, nejsou vojenská intervence a vojenské řešení, ale je to komplexní řešení, které obsáhne jak vojenské a vnitřně bezpečnostní, tak ekonomické a další oblasti,“ poznamenal Pavel. Nutná je podle něj především spolupráce mezi Aliancí a Evropskou unií. 

Petr Pavel se dnes také setkal s náčelníkem generálního štábu Josefem Bečvářem. Po schůzce s ním zkonstatoval, že tempo zvyšování výdajů na obranu v zemích NATO neodpovídá špatné bezpečnostní situaci a Česko je v otázce vydávaných peněz na obranu v poslední čtvrtině aliančních zemí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…