Generál Šedivý: Rusko nemá separatisty pod kontrolou, stejně jako Putin své generály

16. 2. 2015 15:02

Příměří na Ukrajině, které začalo platit v noci ze soboty na neděli, není dordžováno. V průběhu neděle došlo nejméně k 112 incidentům, z porušování klidu zbraní se obviňují obě strany. Moskva nemá podle armádního generála Jiřího Šedivého separatisty pod kontrolou. „Druhá věc je, že Putin nemá pod kontrolou ani své generály,“ řekl ve zpravodajském pořadu ČT 24 Šedivý.

Generál Šedivý: Rusko nemá separatisty pod kontrolou, stejně jako Putin své generály
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý náčelník Generálního štábu AČR Jiří Šedivý

Podle posledních agenturních zpráv boje u Debalceve stále pokračují. Povstalci odmítli vpustit na ovládané území i mezinárodní pozorovatele. To vše podle armádního generála Jiřího Šedivého svědčí o tom, že Moskva nemá separatisty zcela pod kontrolou, a navíc na ně pravděpodobně nemá až takový vliv, jak se všeobecně myslí. „Další otázkou je, zda-li prezident Putin má pod kontrolou svoje generály, kteří separatisty podporovali,“ řekl Šedivý a dodal, že pokud by je měl, tak by se nemohlo stát, že by zde docházelo k přesunům těžké techniky.

Ruský prezident Vladimir Putin pak podle názoru Šedivého neměl ani jistotu, jak budou separatisté reagovat na závěry minské konference. „Ukrajinská strana zatím respektuje minskou dohodu, ale problémy jsou na straně separatistů, a je to teď na straně Ruska, jak je donutí, aby složili zbraně,“ řekl v televizi Šedivý.

Armádní generál Jiří Šedivý také věří, že dojde k naplnění bodů minské dohody, „...ale nebude to jednoduché ani významně rychlé,“ uvedl.


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Střílejte. Je jedno na koho. Je potřeba to urychlit,“ nařídili nám. Šokující výpověď o Majdanu 2014, který svrhl Janukovyče. V TV Silvia Berlusconiho

8:46 „Střílejte. Je jedno na koho. Je potřeba to urychlit,“ nařídili nám. Šokující výpověď o Majdanu 2014, který svrhl Janukovyče. V TV Silvia Berlusconiho

V roce 2014 v Kyjevě na Ukrajině zemřelo 80 lidí. Obvinění fronty proti Janukovyčovi. „Každý začal s…