Hackeři zveřejnili další e-maily premiéra Sobotky. Hrozí „totální válkou“

10. 1. 2016 18:33

Světlo světa spatřila další várka soukromé korespondence premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Na serveru radikální skupiny White Media se např. můžeme dočíst, že předseda vlády si v soukromé poště ukládal i dokumenty z Bezpečnostní rady státu, které podléhají utajení. Pokud by se snad někdo snažil hackery zatknout, nastane prý totální válka.

Hackeři zveřejnili další e-maily premiéra Sobotky. Hrozí „totální válkou“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Poté, co se na veřejnost dostaly informace ze soukromého e-mailu předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD), vydal podle extremistů několik ostřejších prohlášení, aby uklidnil voliče, ale podle lidí, kteří se neostýchají člověku nabourat soukromí, už premiérovi nikdo nevěří.

„Do soukromé schránky si 19. 11. přeposlal dokument min. vnitra, podléhající utajení,“ upozorňují hackeři. Ze zveřejněných e-mailů mimo jiné také plyne, že poslanci dostali možnost zúčastnit se semináře o uprchlické krizi pořádané Ministerstvem vnitra ČR.

Kdyby se snad někdo pokoušel narušitele soukromí premiéra zatknout nebo vypnout jejich web, hrozí „totální válkou proti zrádcům národa“. „Pokud bude někdo z nás zatčen nebo zařídíte zrušení našeho webu, dostanou se na veřejnost kompletní obsahy e-mailových schránek Sobotky a dalších členů jeho gangu. Navíc by vám pak hackeři vyhlásili totální válku,“ hřímají hackeři. Revoluci, kterou rozpoutali, prý už nelze zastavit. Jakékoli „pronásledování“ prý vyvolá tvrdou odvetu.

Mnozí politici zveřejňování soukromých e-mailů premiéra odsoudili. Ministr zemědělství Marian Jurečka označil snahu hackerů za nechutnou. Měla by se jí zabývat policie, ale politici a novináři by podle jeho názoru měli řešit důležitější problémy této země, než je soukromí předsedy vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z Hradu zahřmělo na Českou televizi

11:45 Z Hradu zahřmělo na Českou televizi

Před novináře dnes předstoupil mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček, aby se vyjádřil k aktuá…