Přední představitelé českého státu včetně prezidenta Miloše Zemana, premiéra Bohuslava Sobotky, ale i mimo jiných předsedy sněmovny Jana Hamáčka se sešli na schůzce, kde ladili svá politická stanoviska. Hamáček schůzku blíže popsal v úterním Interview ČT24. "Ta schůzka byla až překvapivě otevřená, bavili jsme se o Ukrajině, Islámském státu či o programu Východního partnerství. Nepadaly fráze, ale argumenty k věci," pochvaloval si Hamáček.
Spor o "křížové tažení" vznikl, protože...
Podle něho se schůzka v tomto formátu odehrála vůbec poprvé v historii Česka a považuje za pozitivní, že se bude opakovat. Další schůzka proběhne ještě v tomto pololetí. Pravdou ovšem je, že nebyla dohodnuta nějaká konkrétní pravidla koordinace zahraniční politiky. Pozitivní je podle Hamáčka už to, že spolu přední politici státu diskutují.
"Shodli jsme se na tom, že důvodem, proč došlo k této kontroverzi, mohlo být i to, že nás prezident neinformoval o tom, co chce říkat. Požádal jsem ho, aby v budoucnu zvážil informování premiéra nebo ministra zahraničí. Paní redaktorko, u toho sporu ale bylo mnohem méně napětí, než by se mohlo zdát z médií," zdůraznil šéf sněmovny.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp