Hamburk nebyl ještě nic, bude mnohem hůř, naznačuje Štěpán Kotrba. Všichni prý viděli, jak je Západ slabý a dostali návod

09.07.2017 6:20

Summit G20 V Hamburku od samého začátku provázely mohutné protesty levicových aktivistů. Podíleli se na nich například radikálové z hnutí Antifa či z německé ultralevice Die Linke. Protesty si vyžádaly na 200 zraněných policistů. V jinak klidných ulicích Hamburku byly k vidění i hořící automobily. Kvůli zhoršené situaci do města dorazily posily v počtu tisíce policejních příslušníků. Zároveň se hromadně zatýkalo. Policie v Hamburku na sociálních sítích oznámila, že situace je vážná. Informovala o velmi nebezpečném napadení policisty, který musel vypálit varovný výstřel a rovněž naznačila informaci o tom, že demonstranti se proti policistům údajně chystali použít zápalné Molotovovy koktejly.

Hamburk nebyl ještě nic, bude mnohem hůř, naznačuje Štěpán Kotrba. Všichni prý viděli, jak je Západ slabý a dostali návod
Foto: Vít Hassan
Popisek: Demonstrace levicových radikálů proti summitu G20 se zvrhla. Část Hamburku se proměnila takřka ve válečnou zónu

Na drsné scény z Hamburku reagoval na Facebooku novinář a pedagog Štěpán Kotrba a zahrál na v Česku vděčné téma muslimských migrantů. Podle Kotrby totiž deset tisíc naštvaných levicových antiglobalistů ukázalo v Hamburku spektakulárně evropským bezpečnostním strukturám, „co se stane, až se naštve pouhých deset tisíc muslimských migrantů“. „A jakože jich v Německu je dost (nepočítám erdoganovské Turky). Aneb, co tě soudruzi (v mládí) naučí, (ve zralém věku) nezapomeneš,“ rozepsal se Kotrba.

Kotrba naznačuje, že antiglobalisté, kteří řádili v Hamburku, jsou ze své podstaty „vcelku mírumilovní anarchisté“. Pokud by totiž do svého repertoáru přidali trochu technologické vynalézavosti a použili by například „praky, Molotovovy koktejly, dýmové granáty, drony“ a zároveň by to zkombinovali s armádní taktikou, jako dle Kotrby stavění barikád, nájezdy automobily, útoky ze zálohy, ze střech, paintball, měla by německá vláda problém. „Městské ulice nejsou na rozsáhlou guerillovou válku připraveny,“ dodává. V dalším příspěvku se Kotrba rozepisuje o dojmu, jaký z levicových anarchistů má. „Deset let jsem byl jako fotoreportér svědkem při každé demošce. Zakřičeli si, zanadávali si, zahulili si a šli domů k mamince si přeprat posraný trenky. Nikoho nepřesvědčili, nikdo nezměnil názor. Jakoby se nic nestalo. Problém nastane, až tyto metody použije někdo jiný, s větší zkušeností a jinými cíli. Hořící město nic moc. Benzinu je všude dost,“ uzavírá Kotrba.  

Summit G20 v severoněmeckém přístavním městě dnes, v sobotu, skončil. Přední lídři nejmocnějších zemí světa během něj jednali o klíčových globálních tématech, mimo jiné o světovém obchodu a o boji proti klimatickým změnám. Summit je ale zásadní například i z toho důvodu, že se na něm poprvé osobně setkal ruský prezident Vladimir Putin se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem. 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: maz

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Už se jich nezbavíme.“ Farský zkoušel migrační pakt hájit. Nešlo to

8:15 „Už se jich nezbavíme.“ Farský zkoušel migrační pakt hájit. Nešlo to

O tom, co skutečně přináší schválený migrační pakt diskutovali v pořadu Události, komentáře zástupci…