Herečka Simona Chytrová míří do Bruselu pod křídly Věcí veřejných

24.02.2014 15:08

VÍME PRVNÍ Simona Chytrová, manželka režiséra Víta Olmera, bude podle informací ParlamentníchListů.cz dvojka na kandidátce do voleb do Evropského parlamentu, které se uskuteční letos na konci května.

Herečka Simona Chytrová míří do Bruselu pod křídly Věcí veřejných
Foto: Archiv
Popisek: Simona Chytrová

„Ano, je to tak, Simona bude mezi prvními třemi, nejspíše dvojka," řekl naší redakci jeden z dobře informovaných zdrojů VV. Oficiálně se kandidátka představí až v úterý v Poslanecké sněmovně. Chytrová už v minulosti za VV kandidovala, a to do krajského zastupitelstva Královéhradeckého kraje.

„Mám radost, že se i díky kandidatuře do krajského zastupitelstva vracím ke svým kořenům a zároveň můžu ještě víc pomáhat těm, jimž osud připravil trnitější cestu, lidem a zejména dětem s postižením, a také seniorům. Mojí prioritou je problematika sociálních věcí a školství a chci udělat všechno pro to, aby se zlepšily podmínky pro ty, kteří pomáhají ostatním růst nebo pečují o potřebné," uvedla tehdy v rozhovoru.

Věci veřejné byly dlouhodobě považovány za eurorealistickou stranu, posun ještě k radikálnějšímu postoji může být v tom, že tato parlamentní strana odmítá euro.

Simona Chytrová se podle našich informací už nyní účastní předvolební kampaně Ani bony, ani euro, kde je na diskusích s občany po boku Radka Johna nebo herce Romana Skamene. Akce evidentně souvisí s uvedením pokračování legendárního snímku Bony a klid, jehož režisérem je právě Chytrové manžel Vít Olmer.

Chytrová k dění na Ukrajině (ZDE):

Bolestné události na Ukrajině mě, zvlášť jako ženu a matku, nemohou nechat chladnou. Na druhou stranu, z politického hlediska, Ukrajina je evropská země, ale znamená to, že musí být také členskou zemí Evropské unie? Často se totiž objevují názory, jak unie musí Ukrajině nabídnout členství, aby kompenzovala vliv Ruska. Tyto debaty, nyní emotivně probíhající na pozadí brutálních scén v ukrajinských městech, poněkud zastínily dosti důležitý fakt.

Evropský program Východního partnerství vznikl proto, aby se zdůraznila vůle daným zemím pomoci, ale současně také proto, aby se pro blízkou budoucnost nepřijímala debata o řádném členství těchto zemí. Stabilizovat ano, ale současně nepřijímat země, které by do unie jen importovaly své problémy. Nezapomeňme na to, jak to vypadalo s rozštěpeným Kyprem nebo s Řeckem a jeho vstupem do měnové unie.

Vyhrocená situace na Ukrajině v posledních týdnech jasně ukazuje, že Evropská unie ještě dlouho nebude mocností, která je schopná reagovat rychle a jednotně. Důvod ovšem nespočívá v unii jako takové, ale především v některých členských zemích, jež z různých důvodů nechtějí udělat z Evropské unie mocnost.

Domnívám se, že ti, kteří na jedné straně srůstání kontinentu ktitizují, nemohou jedním dechem požadovat všemocný vliv unie v mezinárodní oblasti. V tomto případě Ukrajiny, těžce zkoušené země, kde probíhají kruté střety, ale také teče krev nevinných lidí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tan

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

21:20 Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

Jakmile je něco samozřejmého, tak je to vždycky něco, u čeho se musíme zastavit. „Protože tím se nám…