Hodinář končí na ministerstvu školství a míří na ministerstvo dopravy

1. 12. 2011 14:59

Ministr školství Josef Dobeš odvolal z funkce svého prvního náměstka Jakuba Hodináře, který odpovídal za čerpání fondů Evropské unie. Podle Dobeše o něj má zájem ministerstvo dopravy. Náměstkem pro evropské fondy bude Michal Zaorálek, do funkce svého prvního náměstka Dobeš povýšil náměstka pro regionální školství Ladislava Němce.

Hodinář končí na ministerstvu školství a míří na ministerstvo dopravy

Zaorálek bude mít za úkol rychlé čerpání peněz na vědu a výzkum. Jednat by také měl o rozšíření finanční podpory z EU na Prahu, která zatím jako bohatý region na dotace nedosáhne.

Dobeš své manažery mění často, z dob minulého vedení zůstala na ministerstvu jen náměstkyně pro oblast finanční a právní Eva Bartoňová a náměstek pro sport Jan Kocourek. Na pozici náměstka si Dobeš po svém nástupu přivedl Ladislava Němce, který nyní povýšil na prvního náměstka.

Ve vedení evropských fondů se už vystřídali čtyři manažeři

Sekci pro evropské fondy za posledního půldruhého roku řídí už čtvrtý manažer, před Zaorálkem a Hodinářem to byl Jaroslav Kuba, jehož předchůdcem byl Jan Vitula. Dvakrát se vyměnil také náměstek pro vysoké školy, Kryštofa Hajna vystřídal Jan Koucký a poté nynější náměstek, bývalý rektor Univerzity Karlovy Ivan Wilhelm.

Personální změny poznamenaly i vedení ministrova kabinetu, kde se vystřídali Michal Šedivý, Šimon Mastný, Jaroslav Říha, Jana Machálková a Martin Krejza. U Dobeše už se vyměnily také tři šéfky tiskového odboru, a to Kateřina Böhmová, Lucie Kubovičová a Renáta Bartková-Sodomová. Nyní úřad ředitelku komunikace nemá.

Čtěte více:

Němec povýší na 1. Dobešova náměstka, Michal Zaorálek na náměstka

Macek: Úžasný ministr školství Dobeš. Jeho diplomku strhali

Ministr školství Dobeš by u maturity pohořel. Neumí anglicky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: aš, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…