Hodně silná slova na adresu Zemana. Přišla od Šafra a Štětiny

26. 1. 2016 22:41

Zatímco kupříkladu poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) označil Zemanovo vtipkování na adresu premiéra Bohuslava Sobotky za pouhý šprým a podle senátora Jana Veleby (SPO) není Sobotka chlap, protože jinak by vtip přešel, novinář Pavel Šafr volá po sesazení prezidenta a europoslanec Jaromír Štětina byl ještě mnohem tvrdší. Podle svých slov se za Zemana stydí jako za lháře a za alkoholika.

Hodně silná slova na adresu Zemana. Přišla od Šafra a Štětiny
Foto: David Daniel
Popisek: Prezident Miloš Zeman a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve Slavkově u Brna

Prezident Miloš Zeman při své návštěvě Jihomoravského kraje ukázal, že je připraven znovu a znovu provokovat. Při jedné z debat s občany totiž poznamenal, že k výměně takového politika, jakým je premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), vedou toliko dvě cesty. Buď ta demokratická zahrnující účast ve volbách, nebo násilná. Na premiéra lze jít i se samopalem v ruce.

Prezident dal ovšem také jasně najevo, že preferuje demokratickou cestu, na což ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz poukázal např. poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD). Senátor Jan Veleba (SPO) doplnil, že by se k tomu měl premiér postavit jako chlap a přehlédnout to jako žert. Místo toho se předseda vlády důrazně ohradil a oznámil, že Miloš Zeman takto vlastně děsí jeho děti.

Šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr se postavil na stranu předsedy vlády a poznamenal, že je konečně načase Miloše Zemana sesadit z postu hlavy státu, ovšemže zákonnou cestou. „Tahle nová Zemanova kauza je chucpe. Na jeho výzvu k fyzické likvidaci premiéra je jedinou adekvátní odpovědí ústavní žaloba a sesazení z funkce prezidenta,“ poznamenal na sociální síti Facebook.

Europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09) na stejném místě zašel ještě dál. „Kudy v EP chodím, tudy se stydím za lháře a alkoholika, který je prezidentem mé země. Zeman je bezpečnostním rizikem pro Českou republiku,“ napsal Štětina.

Pavel Šafr doslova napsal:

Tahle nová Zemanova kauza je chucpe. Na jeho výzvu k fyzické likvidaci premiéra je jedinou adekvátní odpovědí ústavní žaloba a sesazení z funkce prezidenta.

Jaromír Štětina doslova napsal:

Kudy v EP chodím, tudy se stydím za lháře a alkoholika, který je prezidentem mě země. Zeman je bezpečnostním rizikem pro Českou republiku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…