Hodně silná slova na adresu Zemana. Přišla od Šafra a Štětiny

26. 1. 2016 22:41

Zatímco kupříkladu poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) označil Zemanovo vtipkování na adresu premiéra Bohuslava Sobotky za pouhý šprým a podle senátora Jana Veleby (SPO) není Sobotka chlap, protože jinak by vtip přešel, novinář Pavel Šafr volá po sesazení prezidenta a europoslanec Jaromír Štětina byl ještě mnohem tvrdší. Podle svých slov se za Zemana stydí jako za lháře a za alkoholika.

Hodně silná slova na adresu Zemana. Přišla od Šafra a Štětiny
Foto: David Daniel
Popisek: Prezident Miloš Zeman a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve Slavkově u Brna

Prezident Miloš Zeman při své návštěvě Jihomoravského kraje ukázal, že je připraven znovu a znovu provokovat. Při jedné z debat s občany totiž poznamenal, že k výměně takového politika, jakým je premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), vedou toliko dvě cesty. Buď ta demokratická zahrnující účast ve volbách, nebo násilná. Na premiéra lze jít i se samopalem v ruce.

Prezident dal ovšem také jasně najevo, že preferuje demokratickou cestu, na což ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz poukázal např. poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD). Senátor Jan Veleba (SPO) doplnil, že by se k tomu měl premiér postavit jako chlap a přehlédnout to jako žert. Místo toho se předseda vlády důrazně ohradil a oznámil, že Miloš Zeman takto vlastně děsí jeho děti.

Šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr se postavil na stranu předsedy vlády a poznamenal, že je konečně načase Miloše Zemana sesadit z postu hlavy státu, ovšemže zákonnou cestou. „Tahle nová Zemanova kauza je chucpe. Na jeho výzvu k fyzické likvidaci premiéra je jedinou adekvátní odpovědí ústavní žaloba a sesazení z funkce prezidenta,“ poznamenal na sociální síti Facebook.

Europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09) na stejném místě zašel ještě dál. „Kudy v EP chodím, tudy se stydím za lháře a alkoholika, který je prezidentem mé země. Zeman je bezpečnostním rizikem pro Českou republiku,“ napsal Štětina.

Pavel Šafr doslova napsal:

Tahle nová Zemanova kauza je chucpe. Na jeho výzvu k fyzické likvidaci premiéra je jedinou adekvátní odpovědí ústavní žaloba a sesazení z funkce prezidenta.

Jaromír Štětina doslova napsal:

Kudy v EP chodím, tudy se stydím za lháře a alkoholika, který je prezidentem mě země. Zeman je bezpečnostním rizikem pro Českou republiku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec musel ohlásit:  Miloše Zemana podporuje skoro 42 procent voličů, další o tom uvažují

13:23 Moravec musel ohlásit: Miloše Zemana podporuje skoro 42 procent voličů, další o tom uvažují

Václav Moravec zahájil další Otázky zhodnocením volebních šancí jednotlivých prezidentských kandidát…