ISIS bude trestat. Saúdové prý za popravy opozice mají čekat peklo

6. 1. 2016 17:16

Poté, co Saúdská Arábie nechala popravit 47 lidí hned na začátku roku 2016, se ozval Islámský stát. Ten jí v současnosti vyhrožuje, že zaútočí na dvě saúdské věznice a osvobodí z nich mnoho svých stoupenců. Informuje agentura Reuters.

ISIS bude trestat. Saúdové prý za popravy opozice mají čekat peklo
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

Po popravách v Saúdské Arábii se ozval Islámský stát s výhružkami o pomstě. Má totiž údajně v plánu zničit dvě vězeňská zařízení, ve kterých je mnoho stoupenců al-Káidy a samotného Daeše.

„Islámský stát se vždy snaží osvobozovat vězně. Počítáme však s tím, že pro ně problémy neustanou, dokud nedojde k vymýcení vlády tyranů a zničení a následného srovnání se zemí jejich věznic,“ hlásal úterní článek z webu Daeše.

Přestože jsou Islámský stát a al-Káida dvě soupeřící organizace, shodují se ve svém nepřátelství vůči Saúdské Arábii, podle které se v obou případech jedná o teroristické organizace.

Celý text zde

V současnosti Islámský stát na sebe vzal zodpovědnost za několik bombových a jiných útoků od listopadu 2014. Celkem v Saúdské Arábii připravil o život více než padesát lidí.

Podle saúdských bezpečnostních úřadů nemá v zemi Daeš zdaleka takovou podporu, jakou tvrdí, a všichni jeho stoupenci fungují pouze jako nezávislé buňky, tudíž mu neumožňují zaútočit na lépe zabezpečené cíle.

Mezitím se však ozývá i jemenská odnož druhé zmíněné teroristické organizace, al-Káida na Arabském poloostrově. Ta Saúdům ještě před popravami vyhrožovala, že „prolije krev vojáků al Saúda“, pokud k těmto popravám dojde.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Urazil novinář Macháček Moniku Pajerovou? Zde je jeho verze, se sprostým pojmenováním to prý bylo jinak

16:32 Urazil novinář Macháček Moniku Pajerovou? Zde je jeho verze, se sprostým pojmenováním to prý bylo jinak

Novinář Jan Macháček, který na sebe nedávno strhl pozornost tím, že na půdě Českého rozhlasu údajně …