ISIS bude trestat. Saúdové prý za popravy opozice mají čekat peklo

6. 1. 2016 17:16

Poté, co Saúdská Arábie nechala popravit 47 lidí hned na začátku roku 2016, se ozval Islámský stát. Ten jí v současnosti vyhrožuje, že zaútočí na dvě saúdské věznice a osvobodí z nich mnoho svých stoupenců. Informuje agentura Reuters.

ISIS bude trestat. Saúdové prý za popravy opozice mají čekat peklo
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

Po popravách v Saúdské Arábii se ozval Islámský stát s výhružkami o pomstě. Má totiž údajně v plánu zničit dvě vězeňská zařízení, ve kterých je mnoho stoupenců al-Káidy a samotného Daeše.

„Islámský stát se vždy snaží osvobozovat vězně. Počítáme však s tím, že pro ně problémy neustanou, dokud nedojde k vymýcení vlády tyranů a zničení a následného srovnání se zemí jejich věznic,“ hlásal úterní článek z webu Daeše.

Přestože jsou Islámský stát a al-Káida dvě soupeřící organizace, shodují se ve svém nepřátelství vůči Saúdské Arábii, podle které se v obou případech jedná o teroristické organizace.

Celý text zde

V současnosti Islámský stát na sebe vzal zodpovědnost za několik bombových a jiných útoků od listopadu 2014. Celkem v Saúdské Arábii připravil o život více než padesát lidí.

Podle saúdských bezpečnostních úřadů nemá v zemi Daeš zdaleka takovou podporu, jakou tvrdí, a všichni jeho stoupenci fungují pouze jako nezávislé buňky, tudíž mu neumožňují zaútočit na lépe zabezpečené cíle.

Mezitím se však ozývá i jemenská odnož druhé zmíněné teroristické organizace, al-Káida na Arabském poloostrově. Ta Saúdům ještě před popravami vyhrožovala, že „prolije krev vojáků al Saúda“, pokud k těmto popravám dojde.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mimořádně skandální. Vzkaz, že si můžou dělat, co chtějí!“ Soud rozhodl, že mladý Afghánec českou zdravotní sestru neznásilnil, jen se asi „nechtěně dotkl jejích prsou“, a už hřmí nejen od Hradu

18:50 „Mimořádně skandální. Vzkaz, že si můžou dělat, co chtějí!“ Soud rozhodl, že mladý Afghánec českou zdravotní sestru neznásilnil, jen se asi „nechtěně dotkl jejích prsou“, a už hřmí nejen od Hradu

Server Novinky.cz informuje o tom, že Afghánec Sabawoon Davizi neznásilnil zdravotní sestru v Nemocn…