Integrace muslimů se nepovedla, ale nejsme ve válce, říká podplukovník Foltýn

26.07.2016 19:07 | Zprávy
autor: mp

Podplukovník Otakar Foltýn vystoupil coby bezpečnostní expert v úterním Interview ČT24. Hovořil o bezpečnosti na kontinentě, který v poslední době několikrát týdně čelí útokům psychicky narušených osob nebo teroristů. Na co všechno se ještě musíme připravit? Foltýn na kameru mimo jiné radil, jak se zachovat, pokud k teroristickému útoku dojde a velmi důrazně varoval před organizováním jednotek domobrany.

Integrace muslimů se nepovedla, ale nejsme ve válce, říká podplukovník Foltýn
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně

Hned na úvod zdůraznil, že nejsme ve válce s Islámským státem, protože to vlastně není stát a bojovníci Islámského státu nejsou vojáci, ale zločinci. Takže přísně vzato s Islámským státem nevedeme válku.

„To samozřejmě válka není. Když si všimnete toho tweetu, který uveřejnil Islámský stát, tak oni tam tvrdí, že útok provedli vojáci. Jenže Islámský stát není stát a jeho bojovníci nejsou vojáci, jsou to zločinci. Oni by samozřejmě chtěli, abychom je vnímali jako vojáky, ale jsou to zločinci. Neměli bychom jim proto vycházet vstříc a mluvit o válce,“ konstatoval podplukovník.

Host následně radil, jak se k útokům teroristů postavit. Pokud bychom přistoupili na to, že vedeme válku, vlastně bychom tím přispěli k radikalizaci evropské společnosti a tím naplnili jeden z cílů Islámského státu. „Radikalizovat Evropany je hlavní cíl Islámského státu,“ řekl podplukovník. Když se na aktuální situaci podíváme s chladnou hlavou, uvidíme, že v rámci teroristických útoků za poslední dobu zemřelo 700 Evropanů. Pokud si současně uvědomíme, že jen v České republice dochází asi ke 160 vraždám za rok, dospějeme k závěru, že islamisté jsou vlastně dost neúspěšní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Jakob byl položen dotaz

Rozpočet

Když teď tvrdíte, jak byste v rozpočtu dokázal ušetřit přes 60 miliard, můžete mě a myslím, že ne jen mě, vysvětlit, proč jste ty peníze neušetřili už v tom vámi navrhovaném rozpočtu? Jak vám to teď věřit? Kde jste najednou vzal ty úspory?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Martin Kroupa opouští bratrovu neziskovku, zakládá vlastní. Chce posilovat odolnost

21:52 Martin Kroupa opouští bratrovu neziskovku, zakládá vlastní. Chce posilovat odolnost

Martin Kroupa oznámil, že se stahuje z exekutivních funkcí projektu Paměť národa organizace Post Bel…