Islámský stát svolává chemické odborníky, varuje CNN. Co z toho bude?

18. 5. 2017 19:06

Američané varují, že teroristé z Islámského státu se rozhodli spojit do jedné zvláštní jednotky odborníky na použití chemických zbraní. Americká CNN přináší podrobnosti.

Islámský stát svolává chemické odborníky, varuje CNN. Co z toho bude?
Foto: Youtube.com
Popisek: Vlajka Islámského státu

Jeden z činitelů v USA prozradil americké televizní stanici CNN, že teroristé z Islámského státu spojili do jediné bojové jednotky všechny své specialisty na chemické zbraně z Iráku i Sýrie.Teroristé chemické zbraně už ve válce použili, takže s nimi dokážou pracovat. Naštěstí to byly útoky slabší povahy, alespoň podle amerických ozbrojených sil.

Jednotka se má zrodit kdesi na území mezi syrskými městy Majádín a Kajm, kde teď leží faktické srdce teroristické moci poté, co radikální islamisté ztrácejí jedno území za druhým. Podle CNN by se v této oblasti mohl skrývat vůdce teroristů Abú Bakr al-Bagdádí a spolu s ním tisíce islamistických bojovníků a jejich sympatizantů.

 Celý článek v angličtině naleznete zde.

Tak, jak se koaliční síly blíží stále víc k neoficiálnímu hlavnímu městu teroristů – k městu Rakká, celá řada teroristů toto město opouští a prchá dál na jih podél řeky Eufrat právě do oblasti kolem města Majádín. Rakká přesto zůstává jedním z klíčových cílů západní protiteroristické koalice, ale zaměří se i na další cíle.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 26 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Posselt má tak velký zadek, aby se mu tam vešli všichni čeští politici i novináři. Duch Heydricha se vznáší nad celou EU, píše Martin Koller

19:56 Posselt má tak velký zadek, aby se mu tam vešli všichni čeští politici i novináři. Duch Heydricha se vznáší nad celou EU, píše Martin Koller

Vojenský analytik Martin Koller se ve svém pravidelném příspěvku pro ParlamentníListy.cz tentokrát o…