Ivan Pilip se vyjádřil k Zemanovi. Ano, opravdu on

3. 2. 2016 11:23

Exministr Ivan Pilip, v poslední době příležitostný přispěvatel Reflexu, tentokrát čtenáře nabádá, aby si pamatovali slova prezidenta Zemana ze setkání s občany v Tišnově. Nejde prý ani tak o vtip s kalašnikovem, ale spíše o tvrzení, že premiér Sobotka jde „proti národu“.

Ivan Pilip se vyjádřil k Zemanovi. Ano, opravdu on
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman navštívil jihomoravský kraj

Podle Pilipa je dobře, že Zemanova slova o kalašnikovu vzbudila pozornost veřejnosti. On sám však nepovažuje za nejdůležitější tento „pokus o vtip“, který by byl hloupý a buranský od kteréhokoliv člověka. „To by ovšem nikoho, kdo sleduje Zemanovu politickou dráhu, nemělo nikterak překvapit,“ dodává Pilip, který se v letech 1996–1998 jako ministr školství a financí se Zemanem jako lídrem opozice často potýkal. Zeman jej později opakovaně posměšně nazýval „finanční génius české pravice“.

Mnohem důležitější než vtip o kalašnikovu je podle Pilipa znění dotazu občanky, který prezidentovu rozvernému bonmotu předcházel. Mimo jiné v něm zaznělo: „Protože, jak víme, pan Sobotka určitě nestojí za českým národem, ale proti němu“. Následoval dotaz, co s takovým protinárodním premiérem dělat.

Celý text ZDE

Prezident byl podle Pilipa ostrým útokem na premiéra očividně potěšen a nechal jej bez komentáře. „Prezident demokratického státu tedy v besedě s občany nechal bez jakékoli reakce zaznít tvrzení o tom, že premiér země stojí proti vlastnímu národu,“ protestuje exministr. To už podle něj není už jen nedostatek vkusu, ale i elementárního respektu k demokracii.

Jako opačný příklad dává prezidentovi za vzor Johna McCaina. Ten v roce 2008 soupeřil s Barackem Obamou v prezidentských volbách, a přesto nestrpěl útoky svých horkokrevných příznivců na jeho osobu. Nad slovy jedné voličky, že četla, že Obama je Arab, odpověděl: „Pan Obama je slušný člověk vyznávající rodinné hodnoty, občan, se kterým máme zásadní rozdíly na řadu podstatných témat – a o tom je také tato kampaň. Takže není.“

„McCain prezidentskou kampaň prohrál, ale zůstal velkorysým politikem a člověkem, který má respekt i svých názorových protivníků. Zeman kampaň vyhrál a stal se prezidentem. O tom, čím zůstal, nechť si udělá po jeho tišnovském a následujících vystoupeních obrázek každý sám,“ zakončil Pilip.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…