Jak je tohle možné? Erik Best nachází zásadní problém na „Asadovu chemickém útoku“

16.04.2018 11:50

Byly ve dvou největších mezinárodních kauzách dneška překonány přírodní zákony? Politický analytik Erik Best se zamýšlí nad případem Skripal a sobotním útokem USA, Francie a Británie na Sýrii. Podle Besta je podivné, že se Skripalovi tak rychle zotavují, a za druhé, že po zničení skladů chemických zbraní v Sýrii tyto látky neunikají a nepůsobí další škody.

Jak je tohle možné? Erik Best nachází zásadní problém na „Asadovu chemickém útoku“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář

V případu otravy dvojitého agenta Skripala a jeho dcery v anglickém Salisbury došlo nedávno ke zvratu, dcera byla z nemocnice propuštěna a její otec se též rychle zotavuje. Přitom dle mnohých oficiálních vyjádření měli být otráveni velmi čistou formou smrtící látky Novičok. 

Anketa

Chcete, aby další pokus na sestavení vlády dostal opět Andrej Babiš?

56%
44%
hlasovalo: 9753 lidí

Druhou možnou podivnost lze nalézt ve víkendovém raketovém úderu USA, Francie a Velké Británie v Sýrii. Nad oběma případy se ve svém pravidelném komentáři Final Word zamýšlí politický analytik Erik Best.

„Nemusíte být komunisty, fanoušky Tomia Okamury, Miloše Zemana ani Vladimira Putina, abyste se zarazili nad západními vysvětleními kauzy Skripal a útoku ve městě Dúma. Pokud dosahoval jed použitý k otravě Sergeje a Julije Skripalových vysoké čistoty, jak je možné, že se zotavují tak rychle?“ ptá se Erik Best.

Podobný otazník prý visí i v případě Sýrie. „Pokud spojenci zaútočili na údajný sklad chemických zbraní nedaleko Homsu, proč panuje tak málo obav z možného úniku sarinu a dalších nebezpečných plynů?“ klade další otázku.

„V obou případech to vypadá, že byly překonány přírodní zákony. Vysvětlení by mělo být jasnější, a to i v případě, že jsou cesty k těmto vědeckým zázrakům natolik tajné, že o nich veřejnost nemůže být informována. Širokou veřejnost ale lepší vysvětlení příliš nezajímá,“ myslí si Best. 

Většina lidí podle jeho slov přijímá, co jim jejich vůdci říkají. „Pokud vyjadřuje pár škarohlídů nespokojenost, proč by to představitele Spojených států, Velké Británie a Francie mělo zajímat?“ dodává Erik Best s tím, že v tomto směru Trump s Mayovou přípomínají Zemana s Babišem, které prý nezajímá, co říká „pár protestantů v ulicích“.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

21:20 Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

Jakmile je něco samozřejmého, tak je to vždycky něco, u čeho se musíme zastavit. „Protože tím se nám…