Jak vzpomínáte na Klause? A Topolánek se dal na útěk

6. 3. 2013 20:12

Končící prezident Václav Klaus za své funkční období jmenoval šest premiérů. Jaký s ním měli vztah? Takovou otázku položila bývalým předsedům vlády Česká televize. A minimálně v jednom případě odpověď velmi překvapila. Zejména tím, že vůbec nezazněla.

Jak vzpomínáte na Klause? A Topolánek se dal na útěk
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

Redakce zpravodajství ČT pokračovala ve své hlavní relaci Události v bilancování éry prezidenta Václava Klause. Oslovila všechny premiéry, které Klaus jmenoval, s dotazem, jak na prezidenta vzpomínají. Ač jejich vzájemný vztah leckdy doprovázely neshody, na Klause bývalí premiéři vzpomínají veskrze smířlivě.

„Byl někdy neuchopitelný, ale občas dokázal projevit lidskost,“ prohlásil například Jan Fischer, kterého jmenoval Klaus v roce 2009 předsedou úřednické vlády. Vladimír Špidla hodnotil Klause vcelku smířlivě, Stanislav Gross v kožené bundě vzpomínal s nadhledem a spokojeným úsměvem, zatímco Jiří Paroubek spíše zlostně, zejména kvůli vzájemnému sporu z roku 2005 o kompetence v oblasti zahraniční politiky.

Nejzajímavější byl ovšem reportážní příspěvek Mirka Topolánka. O něm reportérka ČT uvedla: "Stranicky si byli blízko, ale lidsky daleko. Tak lze charakterizovat vztah mezi Klausem a Mirkem Topolánkem, který zahájila už esemeska o prázdném a falešném Topolovi na Klausově telefonu. Prázdný Topol se však nakonec stal premiérem," zaznělo v reportáži. A poté už následovala scénka, při které redaktorka na chodbě Senátu s mikrofonem oslovuje Mirka Topolánka, který se při zahlédnutí mikrofonu a kamery rozeběhne pryč. "Nic Vám neřeknu," ujišťuje, zatímco rychlým krokem mizí v ohybu chodby.

Redaktorka jej dostihla u šaten, kde si bývalý ministerský předseda bral kabát, a vysvětlovala mu, že od expremiéra chce pouze vzpomínku na Václava Klause. Topolánek však přesto rozhodně odmítl a kvapem opustil budovu Senátu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 25 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Japonsko nebo Vietnam, České televizi je to jedno. Novinářská fušeřina prý způsobila mezinárodní skandál

9:01 Japonsko nebo Vietnam, České televizi je to jedno. Novinářská fušeřina prý způsobila mezinárodní skandál

Veřejnoprávní televize si svou neprofesionalitou utržila pěknou ostudu. Upozornil na to bývalý hejtm…