Jana Černochová se takto vyjádřila k možnosti vojenského cvičení s USA na našem území

5. 3. 2015 20:05

Poslankyně ODS Jana Černochová je nadšená z nápadu na společná cvičení vojáků České republiky a Spojených států. Posíláme tím prý jasný signál Rusku. Uvedla to ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz.

Jana Černochová se takto vyjádřila k možnosti vojenského cvičení s USA na našem území
Foto: Archiv J. Černochové
Popisek: Jana Černochová

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) oznámil, že možná dojde na společná cvičení českých a amerických vojáků. Spojeným státům se totiž líbí rozloha našich vojenských újezdů, která není právě malá. A zatímco komunisté ústy svého předsedy Vojtěcha Filipa nápad kritizovali, občanská demokratka Jana Černochová nápad velmi vítá. Vzkaz poslala i komunistům, kteří tvrdí, že společná cvičení jen zvýší napětí v oblasti. Černochová kontrovala, že Rusko se dopustilo řady provokací a cvičení pořádá také.

"Pokud tomu tak bude, pak tuto iniciativu jednoznačně vítám. Společná cvičení se spojenci posilují nejenom naši armádu a Českou republiku, ale i Severoatlantickou alianci. Jsou zároveň ujištěním zemím na východní hranici, že nejsou osamoceny tváří v tvář ruskému chřestění zbraněmi. Vysíláme tím Rusku, které mimochodem kromě občasných intervencí provádí jedno cvičení za druhým, signál o naší jednotnosti," vyjádřila se pro ParlamentníListy.cz poslankyně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lžete a jste negramotní. Sotva ministr školství usedl do  křesla, začal nadávat učitelům. Ti teď žádají, aby zase rychle odstoupil

15:23 Lžete a jste negramotní. Sotva ministr školství usedl do křesla, začal nadávat učitelům. Ti teď žádají, aby zase rychle odstoupil

Stanislavu Štechovi se jen pár dní po nástupu do čela ministerstva školství podařilo popudit proti s…