Jaroslava Jermanová se vyznala na ČT z obdivu k Hillary Clintonové

2. 2. 2016 20:09

Místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO) usedla do křesla hosta úterního Interview ČT24. Prozradila, že by byla vůbec nejraději, kdybychom měli v Česku zavedenu rovnou daň. Nit suchou nenechala na české politické kultuře. Pokud jde o zahraniční politiku, z amerických kandidátů na prezidenta je jí nejbližší Hillary Clintonová. Nakonec došlo i na uprchlickou krizi. Musíme prý migranty vracet. Jiná cesta neexistuje.

Jaroslava Jermanová se vyznala na ČT z obdivu k Hillary Clintonové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Jermanová

Hned v úvodu oznámila, že se hodlá zapojit do klání v krajských volbách. Na krajích je totiž dříve vidět to, co pro lidi děláte. Ve sněmovně je to běh na dlouhou trať. A to není vše. „To, co se odehrává ve sněmovně, kde bychom měli jít příkladem, je ostudné,“ udeřila dáma. K dovršení všeho zlého označila také jednací řád sněmovny za přežitý a je třeba ho změnit tak, aby opozice nemohla blokovat vládu.

„Teď se ptám, jestli demokracie znamená to, že menšina blokuje vládu většiny. V tuto chvíli rozhodně demokracie ohrožena není,“ vyjádřila jasný názor. „Je třeba udělat radikální změnu a jakákoli úprava existujícího jednacího řádu nic nezmění. Proto jsem s kolegy z ANO připravila novelu podle vzoru německého Bundestagu, kde existuje časová dotace na konkrétní zákon pro konkrétní klub. Bude na každém klubu, jestli ten čas využije jeden politik nebo třeba deset,“ shrnula svou představu.

V německém Bundestagu se byla podívat a viděla, jak dobře to může fungovat. Dosud strany nebyly příliš ochotné jednací řád měnit. Platí to prý i o současném šéfovi sněmovny Janu Hamáčkovi (ČSSD).

„Možná je to tím, že má dlouholetou parlamentní zkušenost, a možná se připravuje na to, až bude zase v opozici. My prostě chceme, aby sněmovna byla funkční, aby jednala, a pokud budeme v opozici, budeme připraveni tuto roli přijmout,“ přislíbila.

Ve druhé polovině pořadu oznámila, že by byla osobně nejraději, kdyby byla v Česku zavedena rovná daň. „Ale to je hudba budoucnosti,“ posteskla si. Jestliže tedy chce její stranický šéf Andrej Babiš podpořit restaurace, „které budou se zaváděním EET první na ráně“, je to správně.

Nakonec došlo i na zahraniční politiku. Ve Spojených státech začal ostrý boj o Bílý dům a Jermanová dala jasně najevo, že jí je nejblíže demokratická kandidátka Hillary Clintonová. Trump se podle jejího názoru vyjadřuje bohužel velmi na hraně.

Evropa je jiná

Pokud jde o uprchlickou krizi, Jermanová má za to, že většina uprchlíků představuje ve skutečnosti ekonomické migranty, které bychom neměli přijímat. Jen zlomek běženců podle dámy opravdu utíká před válkou. „My máme výhodu alespoň v tom, že tu nemáme uprchlické enklávy z minulosti, a na druhé straně máme přísné azylové zákony,“ oceňovala... „Dobře víme, že koncept multikulturalismu selhává. Ti lidé se prostě ani nemohou přizpůsobit. Přicházejí z určitého prostředí a Evropa je jiná,“ konstatovala.

Jermanová se obává, že si Turecko neplní své povinnosti, totéž se podle jejího názoru dá říct o Řecku. Tam je prý třeba zhodnotit, zda by měl tento stát na jihu zůstat součástí Schengenu. „Pokud nebude plnit svoje závazky, tak ne,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…