Jde jí o život, píše expert o unesené a propuštěné „Hanče“

10. 2. 2016 7:54

Podle experta na vyjednávání s teroristy Adama Dolníka jde Haně Humpálové, Češce unesené v Pákistánu, znovu o život. Píše to dnešní vydání deníku Blesk.

Jde jí o život, píše expert o unesené a propuštěné „Hanče“
Foto: wikipedia
Popisek: Pákistánská vlajka

Hana Humpálová a Antonie Chrástecká byly uneseny před lety v Pákistánu. Poté, co česká strana údajně zaplatila výkupné 150 milionů korun, vrátily se zpět do Čech. Informace o výkupném vyšla na světlo světa před několika dny, i když obě Češky jsou doma již několik měsíců. 

„Je lež, že se Hana Humpálová pokusila vrátit k únoscům. To prostě není pravda. Je potřeba, aby to zaznělo, protože tahle lež ji může velmi ohrozit,“ uvedl v souvislosti se spekulacemi o návratu Humpálové do Pákistánu Dolník. Humpálová podle něj jela jen se svou rodinou na dovolenou do Turecka. Fámu si prý vykládali lidé z bezpečnostních složek u piva a nyní vyplavala na povrch. „Já si myslím, že to není náhoda. Ale je naprosto nezodpovědné něco takového zveřejnit v tisku,“ podotkl. Vyvrátil i fámu, že by se Humpálová vracela za únosci kvůli dítěti, které tam porodila. 

Dolník také vyjádřil obavy o život Humpálové. „Když dáte lidem do jednoho článku nějakou obrovskou nepředstavitelnou sumu peněz, která se údajně platila za propuštění, a to, že se ona prý chtěla vrátit, tak nad ní zlomí hůl téměř každý, kdo tomu uvěří. To je právě ta věc, která je důležitá. Já nechápu, jak z rodinného výletu, kdy ona jela do Turecka a nejela tam samozřejmě sama, někdo udělá její návrat do Pákistánu,“ sdělil Blesku.

Zároveň vyjádřil názor, že to, že se nyní objevily na veřejnosti informace z případu pěti Čechů propuštěných z Libanonu a výše výkupného Hanky a Tonči, není náhoda. „Ta informace vyplavala v době, kdy tady celkem veřejně probíhá určitý konkurenční boj složek a lidí, kteří ty informace pouští. Myslím si, že je to součást určitého boje, protože aby byli lidé ze zpravodajských služeb tak neprofesionální a ty informace prozradili náhodou, se mi moc nezdá,“ sdělil.

Závěrem sdělil, že zveřejnění údajného výkupného ohrožuje nejen Čechy, ale všechny lidi, kteří jsou momentálně v rukou islamistických skupin kdekoliv na světě. „Tyto informace přímo formují očekávání únosců a přímo ovlivňují to, o co si v budoucnu řeknou jako o rozumný požadavek,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Matěj Stropnický je můj milenec, oznámil prý populární herec

12:35 Matěj Stropnický je můj milenec, oznámil prý populární herec

Předseda Zelených má údajně milence. Tvrdí to alespoň server Blesk.cz, který se odvolává na slova he…