Jde jí o život, píše expert o unesené a propuštěné „Hanče“

10. 2. 2016 7:54

Podle experta na vyjednávání s teroristy Adama Dolníka jde Haně Humpálové, Češce unesené v Pákistánu, znovu o život. Píše to dnešní vydání deníku Blesk.

Jde jí o život, píše expert o unesené a propuštěné „Hanče“
Foto: wikipedia
Popisek: Pákistánská vlajka

Hana Humpálová a Antonie Chrástecká byly uneseny před lety v Pákistánu. Poté, co česká strana údajně zaplatila výkupné 150 milionů korun, vrátily se zpět do Čech. Informace o výkupném vyšla na světlo světa před několika dny, i když obě Češky jsou doma již několik měsíců. 

„Je lež, že se Hana Humpálová pokusila vrátit k únoscům. To prostě není pravda. Je potřeba, aby to zaznělo, protože tahle lež ji může velmi ohrozit,“ uvedl v souvislosti se spekulacemi o návratu Humpálové do Pákistánu Dolník. Humpálová podle něj jela jen se svou rodinou na dovolenou do Turecka. Fámu si prý vykládali lidé z bezpečnostních složek u piva a nyní vyplavala na povrch. „Já si myslím, že to není náhoda. Ale je naprosto nezodpovědné něco takového zveřejnit v tisku,“ podotkl. Vyvrátil i fámu, že by se Humpálová vracela za únosci kvůli dítěti, které tam porodila. 

Dolník také vyjádřil obavy o život Humpálové. „Když dáte lidem do jednoho článku nějakou obrovskou nepředstavitelnou sumu peněz, která se údajně platila za propuštění, a to, že se ona prý chtěla vrátit, tak nad ní zlomí hůl téměř každý, kdo tomu uvěří. To je právě ta věc, která je důležitá. Já nechápu, jak z rodinného výletu, kdy ona jela do Turecka a nejela tam samozřejmě sama, někdo udělá její návrat do Pákistánu,“ sdělil Blesku.

Zároveň vyjádřil názor, že to, že se nyní objevily na veřejnosti informace z případu pěti Čechů propuštěných z Libanonu a výše výkupného Hanky a Tonči, není náhoda. „Ta informace vyplavala v době, kdy tady celkem veřejně probíhá určitý konkurenční boj složek a lidí, kteří ty informace pouští. Myslím si, že je to součást určitého boje, protože aby byli lidé ze zpravodajských služeb tak neprofesionální a ty informace prozradili náhodou, se mi moc nezdá,“ sdělil.

Závěrem sdělil, že zveřejnění údajného výkupného ohrožuje nejen Čechy, ale všechny lidi, kteří jsou momentálně v rukou islamistických skupin kdekoliv na světě. „Tyto informace přímo formují očekávání únosců a přímo ovlivňují to, o co si v budoucnu řeknou jako o rozumný požadavek,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

4:49 U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatel…