Je Vladimir Putin psychopat, ptali se novináři experta. Odpověď je zklamala

3. 1. 2016 8:29

Server SvobodnéForum.cz si všímá rozhovoru německých novin Süddeutsche Zeitung s policejním psychologem Jensem Hoffmannem, který odpovídal mimo jiné na otázku, zda je ruský prezident Vladimir Putin psychopat.

Je Vladimir Putin psychopat, ptali se novináři experta. Odpověď je zklamala
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace

„Primárně psychopatem není,“ ubezpečuje veřejnost Hoffmann. Psychopat se podle jeho definice vyznačuje absencí emocí, což ruskému prezidentovi rozhodně neschází. „Na druhou stranu, na narcistu je zase příliš vyrovnaný. Je to dominantní typ, který se rád vidí jako ‚vůdce smečky‘,“ sdělil. Eskalaci podle něj vyvolal americký prezident Barack Obama, když Rusko přirovnal k regionální velmoci.  

Původní text ZDE.

„Oproti tomu Putin respektuje německou kancléřku Angelu Merkelovou. To má svůj původ v kuriózní příhodě, která lecčemu o uvažování ruského vůdce také napovídá: v r. 2104 v Soči s sebou Putin na schůzku s Merkelovou přivedl velkého psa, ačkoliv je známo, že se jich německá kancléřka bojí. Merkelová však zachovala chladnou hlavu a jen suše poznamenala, že ‚alespoň teď nesežere žádného z novinářů‘,“ uvedl Hoffmann. Podle něj se mocí posedlí lidé, jako je například Putin, v podobných situacích vyžívají. 

Putin je podle renomovaného psychologa primárně dominantní osobnostní typ. Psychopatické rysy se u Putina projevují při jeho válečných výpadech na Ukrajině a v Sýrii, kde nejeví sebemenší náznaky strachu, poznamenává Hoffmann.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…