Je Vladimir Putin psychopat, ptali se novináři experta. Odpověď je zklamala

3. 1. 2016 8:29

Server SvobodnéForum.cz si všímá rozhovoru německých novin Süddeutsche Zeitung s policejním psychologem Jensem Hoffmannem, který odpovídal mimo jiné na otázku, zda je ruský prezident Vladimir Putin psychopat.

Je Vladimir Putin psychopat, ptali se novináři experta. Odpověď je zklamala
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace

„Primárně psychopatem není,“ ubezpečuje veřejnost Hoffmann. Psychopat se podle jeho definice vyznačuje absencí emocí, což ruskému prezidentovi rozhodně neschází. „Na druhou stranu, na narcistu je zase příliš vyrovnaný. Je to dominantní typ, který se rád vidí jako ‚vůdce smečky‘,“ sdělil. Eskalaci podle něj vyvolal americký prezident Barack Obama, když Rusko přirovnal k regionální velmoci.  

Původní text ZDE.

„Oproti tomu Putin respektuje německou kancléřku Angelu Merkelovou. To má svůj původ v kuriózní příhodě, která lecčemu o uvažování ruského vůdce také napovídá: v r. 2104 v Soči s sebou Putin na schůzku s Merkelovou přivedl velkého psa, ačkoliv je známo, že se jich německá kancléřka bojí. Merkelová však zachovala chladnou hlavu a jen suše poznamenala, že ‚alespoň teď nesežere žádného z novinářů‘,“ uvedl Hoffmann. Podle něj se mocí posedlí lidé, jako je například Putin, v podobných situacích vyžívají. 

Putin je podle renomovaného psychologa primárně dominantní osobnostní typ. Psychopatické rysy se u Putina projevují při jeho válečných výpadech na Ukrajině a v Sýrii, kde nejeví sebemenší náznaky strachu, poznamenává Hoffmann.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A teď se klidně mohou začít zvyšovat koncesionářské poplatky, říká Petr Žantovský po volbě šéfa ČT. A navíc objevil zcela neuvěřitelné selhání jednoho moderátora

14:36 A teď se klidně mohou začít zvyšovat koncesionářské poplatky, říká Petr Žantovský po volbě šéfa ČT. A navíc objevil zcela neuvěřitelné selhání jednoho moderátora

TÝDEN V MÉDIÍCH Český europoslanec v České televizi brutálně hájí ignorování českých zájmů a moderát…