Je to tu: FOTO a údaje o islámském vrahovi z Paříže, který se vetřel do Evropy jako "uprchlík"

15. 11. 2015 13:50

Na povrch vyplouvají další informace o jednom z teroristů, kteří útočili v Paříži. Srbská média vypátrala podrobnosti včetně fotografie člověka, který před měsícem přišel do Evropy jako uprchlík a v pátek vraždil. Terorista se měl jmenovat Ahmad Almohammed. Do Evropy se dostal přes Řecko, následně pokračoval do Makedonie, Srbska, Chorvatska i Rakouska. Nikdo ho nezadržel. ParlamentníListy.cz přinášejí podrobnější informace.

Je to tu: FOTO a údaje o islámském vrahovi z Paříže, který se vetřel do Evropy jako "uprchlík"
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Teroristické útoky v Paříži si vyžádaly přes sto mrtvých

Srbský deník Blic v neděli jako první médium na světě zveřejnil fotografii a indentitu člověka, který se v pátek večer podílel na krvavém teroristickém útoku v Paříži. Útočník, který při tom i zahynul, se jmenoval Ahmad Almohammed a bylo mu 25 let.

Do Evropy se dostal přes Řecko, kde se 3. října spolu s dalšími 69 běženci registroval na ostrově Leros jako uprchlík. Dále pokračoval tzv. balkánskou cestou. O čtyři dny později, 7. října, se registroval na srbsko-makedonském hraničním přechodu Preševo –Tabanovce. Na srbském území, jak píše Blic, prošel kontrolou a tehdy ještě nebyl ozbrojen. V Srbsku také formálně požádal o azyl.

Podle srbského ministerstva vnitra jde o člověka, o kterého se zajímá francouzská tajná služba, a tutéž osobu, která se 3. října registrovala v Řecku, a do Evropy se tedy dostala v rámci proudu uprchlíků. Podle stejných zdrojů nebyla tato osoba v hledáčku Interpolu.

Deník Blic dále uvádí, že informace se dostaly na veřejnost poté, co „francouzská tajná služba požádala o pomoc od srbských kolegů, protože je známo, že naše bezpečnostní služby registrují všechny migranty, kteří se dostanou na území Srbska a mají nejkompletnější databázi o migrantech na balkánské cestě,“ píše nejčtenější srbský deník.

Zprávu v plném znění naleznete zde

Zpravodajský portál srbské televize B92 dále k věci doplňuje, že se Almohammed ze Srbska dostal do Chorvatska, kde se 8. října registroval v uprchlickém středisku v chorvatském Opatovci. Odtud byl propuštěn, protože, jak píše záhřebský Večernji list, o něm ze strany Interpolu nebyly dostupné žádné alarmující informace.

Další informace zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Urazil novinář Macháček Moniku Pajerovou? Zde je jeho verze, se sprostým pojmenováním to prý bylo jinak

16:32 Urazil novinář Macháček Moniku Pajerovou? Zde je jeho verze, se sprostým pojmenováním to prý bylo jinak

Novinář Jan Macháček, který na sebe nedávno strhl pozornost tím, že na půdě Českého rozhlasu údajně …