Je tu silná ruská propaganda, varoval Stropnický. A přišla mu pádná odpověď z KSČM

26. 9. 2014 8:27

I když ruská propaganda je v některých českých médiích přítomna, málokdo se jí zabývá. Vyjádření politiků i rozvědky nejsou příliš konkrétní. O problematice informují páteční Lidové noviny, které ji ilustrují na příkladu Institutu slovanských studií.

Je tu silná ruská propaganda, varoval Stropnický. A přišla mu pádná odpověď z KSČM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soňa Marková

Toto občanské sdružení letos vyvěsilo na svých webových stránkách článek slibující senzační odhalení pod titulkem „Rusko nemá na svědomí vraždy v Katyni.“ Podle listu je autorkou článku spoluzakladatelka institutu Radmila Zemanová, která v textu s odkazem na ruské zdroje tvrdí, že Evropský soud pro lidská práva neshledal ruskou stranu odpovědnou za masakr polských důstojníků v době druhé světové války, ke kterému v Katyni došlo. Deník ale upozorňuje, že štrasburský soud nic podobného neudělal.

Komunistka Marková: Je to jako popírání holokaustu

Předsedkyně parlamentní skupiny přátel Česko-Rusko, komunistická poslankyně Soňa Marková byla zmíněným článkem pobouřena. „Je to nehorázné ahistorické tvrzení - já jsem mimochodem vystudovala historii. Je to jako popírání holokaustu,“ řekla Marková listu s tím, že pokud by články prokazatelně popíraly principy, na nichž je založen český stát, měla by se obsahem webové stránky institutu zabývat policie.

I tak je ale Marková přesvědčena, že v Česku ruská propaganda není, naopak si myslí, že trpíme rusofobií. Naopak ministr obrany Martin Stropnický (ANO) listu řekl, Putin má kvalitně zpracovanou informační válku.

BIS se prý o  propagandu cizích států zajímá

Že je působení ruských zpravodajských služeb v Česku nezpochybitelné, je přesvědčen Stropnického stranický kolega ze sněmovního bezpečnostního výboru Matěj Fichtner, který uvedl, že ruskou propagandou se ve sněmovně zabývali, ale více k tomu nechtěl říct s tím, že je to téma pro BIS. Její mluvčí Jan Šubert k tomu pouze sdělil: „Do okruhu našeho zájmu patří i propaganda poplatná mocenským zájmům některých států.“ Zda rozvědka sleduje i rusky psaná média v Česku a webové stránky podobné té Institutu slovanských studií, ale Šubert neupřesnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lžete a jste negramotní. Sotva ministr školství usedl do  křesla, začal nadávat učitelům. Ti teď žádají, aby zase rychle odstoupil

15:23 Lžete a jste negramotní. Sotva ministr školství usedl do křesla, začal nadávat učitelům. Ti teď žádají, aby zase rychle odstoupil

Stanislavu Štechovi se jen pár dní po nástupu do čela ministerstva školství podařilo popudit proti s…