Je zde průzkum, který velmi vyděsí sluníčkáře

18. 1. 2016 14:31

V Nizozemsku byl zveřejněn průzkum veřejného mínění, podle kterého by nyní v parlamentních volbách uspěla Strana svobody Geerta Wilderse. Její preference jsou nyní na nejvyšší úrovni v její historii.

Je zde průzkum, který velmi vyděsí sluníčkáře
Foto: Mwl.nl
Popisek: Kontroverzní nizozemský politik Geert Wilders

Anketa

Kterého intelektuála máte nejraději? (Obnovené hlasování, spuštěno 19.4.)

hlasovalo: 6521 lidí

Preference Strany svobody v posledních týdnech kontinuálně rostou a nyní dosáhly svého maxima v průzkumu veřejného mínění realizovaném společností Maurice de Hond. Kdyby se nyní konaly v Nizozemsku volby, získali by Wildersovi Svobodní v parlamentu jednačtyřicet křesel, což by bylo o plných devatenáct více než křesťanští demokraté a o osmnáct více než liberální VVD, v jejímž čele stojí premiér Mark Rutte.

Celý text v angličtině je ZDE.

Jak uvádí internetový server Dutchnews, euroskeptická a protiimigrační Strana svobody by si v procentuálním vyjádření aktuálně přišla na 29 %. Průzkum také ukázal, že téměř čtvrtina respondentů je přesvědčena, že na výsledek příštích parlamentních voleb v jejich zemi bude mít zásadní vliv migrační krize. Ty by se měly s největší pravděpodobností konat v březnu příštího roku.

Na konci minulého týdne ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo informace o tom, že za celý loňský rok požádalo v zemi o azyl přes 59 000 osob. To je téměř o sedm tisíc více, než činilo dosavadní maximum v období trvání občanské války v bývalé Jugoslávii. Z údajů zveřejněných nizozemským ministerstvem také vyplývá, že čtrnáct tisíc žádostí podali příbuzní přistěhovalců, kteří již v Nizozemsku žijí. „Wilders i Rutte včera zároveň vyloučili, že by jejich strany mohly po volbách spolupracovat,“ dodává server Dutchnews.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

20:40 VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

HORKÉ TÉMA Hostem pořadu TV ParlamentníListy.cz Horké téma byla místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalán…