„Jisté je, že lidé, kteří mají velkou podporu u voličů, nejsou příliš populární u ostatních stran," podotkl hned v úvodu vysílání k otázce, proč se ve Vsetíně nedaří domluvit funkční vládu. Souvisí to prý jednak s různými osobními animozitami, tak i s politickými hrami, jejichž cílem je upozadit údajně příliš viditelného politika. V zastupitelstvu města se prý utvořily různé bloky. Koaliční KDU-ČSL, ANO, STAN na straně jedné, a např. ODS a TOP 09, které město vedly doposud. Svou roli zde hrají i komunisté.
Uskupení pro Otevřený Vsetín, které je v zastupitelstvu nové, prý chce nabírat zkušenosti v opozici. ČSSD se chce na vládě podílet jen ve velmi široké koalici a ODS se k tomuto nápadu připojila. Co tedy bude ve Vsetíně dál? „Domnívám se, že to přetahujeme, lidé jsou rozladění a říkají, že příště už se jim nechce k volbám. Základní problém je, že já už jsem to město řídil osm let, takže já vím, jak se má město řídit, aby bylo úspěšné," podotkl k tomu Čunek. Je proto připraven domluvit se jen na takové podobě vedení města, která povede k jeho rozvoji.
Sociální dávky a romská komunita
Ve vysílání došlo i na čerpání sociálních dávek, jako je například porodné. Čunek byl v jednu chvíli podezříván, že pobíral sociální dávky neoprávněně. Tyto věci ale prověřovala policie a došla k názoru, že žádné dávky nezneužíval.
Následně se vyjádřil k přestěhování romských rodin ve Vsetíně. Čunek zdůraznil, že existovalo soudní rozhodnutí z původního objektu. Přičemž romským obyvatelům navrhli alternativní bydlení. Příslušníky majoritní populace - bílé občany - přitom vystěhovali bez náhrady, jelikož na rozdíl od Romů měli možnost nějakého vlastního řešení.
„Už tehdy jsme projevili velkou sociální odpovědnost vůči těmto lidem, protože jsme je mohli i vyhodit na ulici, ale my jsme jim zařídili bydlení," podotkl senátor. Dodnes prý trvá na tom, že zásadní věci mohla provést vláda a kdyby udělala to, co je třeba, tak už by podobné problémy v Česku do značné míry byly vyřešené. Je ovšem jasné, že město musí tvrdě postupovat proti neplatičům, a pokud má podobných občanů ve městě příliš mnoho, je na vládě, aby městům pomohla, protože tato nemají dost vlastních sil tyto problémy zvládnout.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp