Ježíš je Ukrajinec. A Mona Lisa taky. Zpravodajství z Kyjeva je prý stále bizarnější

13. 1. 2016 12:36

Ukrajinský televizní kanál TNS přinesl informace o tom, že slavná Mona Lisa z obrazu Leonarda da Vinciho měla ukrajinské kořeny. Této zprávy si všiml ruský server Russia Today a zapátral po dalších osobnostech a skvostech světové kultury, které mají kořeny na Ukrajině. Prý odtamtud pocházel i Ježíš.

Ježíš je Ukrajinec. A Mona Lisa taky. Zpravodajství z Kyjeva je prý stále bizarnější
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nášivka Ukrajina

Mona Liza má příbuzné, a to na Ukrajině. Informoval o tom tamní televizní kanál TNS. Přišli na to prý italští výzkumníci, kteří pátrali po slavné dámě z obrazu. Nakonec našli sestry Strozziovy – Natalii a Irinu. „Jejich babička z matčiny strany se narodila v Kyjevě a dědeček je rodák z Oděsy,“ píše server.

V recesistickém duchu autor poznamenává, že z Ukrajiny pochází i další slavné osobnosti. Mimo jiné prý i Ježíš Kristus. Ukrajinský historik Valerij Bebik tvrdí, že se Ježíš narodil na půdě starověké Ukrajiny. Tato skutečnost prý dává Ukrajincům duchovní sílu a právo na nezávislost. Tentýž historik prohlašuje, že má kořeny na Ukrajině i Buddha.

K dokreslení celé situace server dodává, že podle ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka má ukrajinské kořeny i spoluzakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg. Jaceňuk však neprozradil, kde k této informaci přišel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

20:38 Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

„Zůstává mi rozum stát nad tím, co dnes předvedl senát soudce Jiřího Lněničky!“ naříká nad rozsudkem…