Jiří Dienstbier spadl „na ústa“. Velmi prudce

20. 1. 2016 12:11

Nejhůře hodnoceným členem vlády je ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Naopak na nejvyšším stupni se umístil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Stříbrnou příčku obsadil předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD), následuje jej velmi těsně Milan Chovanec z rezortu vnitra (ČSSD). Průzkum uskutečnila společnost SANEP.

Jiří Dienstbier spadl „na ústa“. Velmi prudce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jiří Dienstbier

Babiš se v lednu těší přízni 45,2 % populace, posílil tak o celé tři desetiny. Nárůst Babišovy popularity je zřejmě způsoben jeho postojem k uprchlické krizi. Sobotka si polepšil dokonce o sedm desetin, má tak 41,2 %. Jeho vzrůstající podpora souvisí podle SANEPu s vyvažováním síly, kdy se dávají do šiku zastánci sociální politiky a odpůrci Andreje Babiše. V průzkumu se však prozatím neodráží zveřejnění jeho soukromé e-mailové korespondence odhalené hackery. 

K Sobotkovi se přibližuje šéf rezortu vnitra Milan Chovanec, který má aktuálně 40,9 % a polepšil si o 1,1 procenta. Čtvrté místo patří ministru obrany Martinu Stropnickému (ANO) s 36 procenty. 

Celý průzkum ZDE

K největšímu nárůstu kladných hlasů oproti listopadu loňského roku došlo u ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Ta si polepšila o tři procenta na 35,1 % a je na páté příčce. 

Následuje ji ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD (32,2 %), místopředseda vlády Pavel Bělobrádek z KDU-ČSL (31,3 %), ministr průmyslu a obchodu, sociální demokrat Jan Mládek (31,2 %), lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka (30,4 %), s 26,8 % ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), s 26,3 % ministr dopravy Dan Ťok (ANO), lidovecký ministr kultury Daniel Herman (26 %), nestranický ministr spravedlnosti Robert Pelikán (24,9 %), ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO – 23,2 %), ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO – 22,7 %) a ministr zahraničí, sociální demokrat Lubomír Zaorálek (19,2 %).

Největší pokles zaznamenal Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, který je nejhůře hodnoceným ministrem. Je populární pouze u 13,2 % populace, oproti listopadu jeho důvěra poklesla o 1,5 procentního bodu. Ještě markantnější je však rozdíl oproti září loňského roku, kdy měl přízeň více než 26% občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…