Jiří Ovčáček zaútočil na TOP 09 a sdělil, co Zeman říká na Sobotkovy uniklé maily

12. 1. 2016 12:40

Na své první novoroční tiskové konferenci se dnes s novináři sešel mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, aby se vyjádřil k aktuálním tématům.

Jiří Ovčáček zaútočil na TOP 09 a sdělil, co Zeman říká na Sobotkovy uniklé maily
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček

„Podle názoru pana prezidenta se potvrzují obavy z negativního působení migrantů v evropských zemích. Pachatelé těchto útoků by měli být okamžitě repatriováni,“ uvedl úvodem Ovčáček k silvestrovským útokům v Kolíně nad Rýnem a v jiných západoevropských městech.

„Poselství pana prezidenta zaujalo nejen českou veřejnost, ale i v zahraničí,“ podotkl také k vánočnímu poselství prezidenta Zemana, které pronesl na druhý svátek vánoční. „Důležité je, že v debatách pod články převažovalo kladné hodnocení prezidentových slov,“ řekl. 

Dalším tématem tiskové konference byly obstrukce v Poslanecké sněmovně, které jsme podle Ovčáčka svědky. „TOP 09 paralyzuje Poslaneckou sněmovnu a tím ohrožuje parlamentní demokracii,“ uvedl mluvčí hlavy státu.

„Pan prezident je přesvědčen, že každý dospělý občan České republiky si je schopen udělat k uniklé korespondenci vlastní úsudek a nepotřebuje žádné komentáře,“ vyjádřil se mluvčí k hackerským útokům na e-mailovou schránku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a uniklé komunikaci. 

Samozřejmě nemohl chybět ani komentář k nevyčerpaným evropským dotacím, za což hlava státu zkritizovala v minulých dnech vládu. „Pan prezident vycházel z nejnižšího možného odhadu ministerstva pro místní rozvoj. Nyní bych chtěl za pana prezidenta poděkovat ministryni Karle Šlechtové, že i tento nejnižší odhad se podařilo snížit,“ řekl.

Dnes v 16 hodin se podle Ovčáčka prezident sejde s vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). „Následovat bude pracovní večeře, bude se podávat candát,“ řekl. Příští týden ve čtvrtek 21. 1. dojde k obědu s předsedy horní a dolní komory Parlamentu a o den později se Zeman setká s britským premiérem Davidem Cameronem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…