Jiří Ovčáček zaútočil na TOP 09 a sdělil, co Zeman říká na Sobotkovy uniklé maily

12. 1. 2016 12:40

Na své první novoroční tiskové konferenci se dnes s novináři sešel mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, aby se vyjádřil k aktuálním tématům.

Jiří Ovčáček zaútočil na TOP 09 a sdělil, co Zeman říká na Sobotkovy uniklé maily
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček

„Podle názoru pana prezidenta se potvrzují obavy z negativního působení migrantů v evropských zemích. Pachatelé těchto útoků by měli být okamžitě repatriováni,“ uvedl úvodem Ovčáček k silvestrovským útokům v Kolíně nad Rýnem a v jiných západoevropských městech.

„Poselství pana prezidenta zaujalo nejen českou veřejnost, ale i v zahraničí,“ podotkl také k vánočnímu poselství prezidenta Zemana, které pronesl na druhý svátek vánoční. „Důležité je, že v debatách pod články převažovalo kladné hodnocení prezidentových slov,“ řekl. 

Dalším tématem tiskové konference byly obstrukce v Poslanecké sněmovně, které jsme podle Ovčáčka svědky. „TOP 09 paralyzuje Poslaneckou sněmovnu a tím ohrožuje parlamentní demokracii,“ uvedl mluvčí hlavy státu.

„Pan prezident je přesvědčen, že každý dospělý občan České republiky si je schopen udělat k uniklé korespondenci vlastní úsudek a nepotřebuje žádné komentáře,“ vyjádřil se mluvčí k hackerským útokům na e-mailovou schránku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a uniklé komunikaci. 

Samozřejmě nemohl chybět ani komentář k nevyčerpaným evropským dotacím, za což hlava státu zkritizovala v minulých dnech vládu. „Pan prezident vycházel z nejnižšího možného odhadu ministerstva pro místní rozvoj. Nyní bych chtěl za pana prezidenta poděkovat ministryni Karle Šlechtové, že i tento nejnižší odhad se podařilo snížit,“ řekl.

Dnes v 16 hodin se podle Ovčáčka prezident sejde s vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). „Následovat bude pracovní večeře, bude se podávat candát,“ řekl. Příští týden ve čtvrtek 21. 1. dojde k obědu s předsedy horní a dolní komory Parlamentu a o den později se Zeman setká s britským premiérem Davidem Cameronem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

20:40 VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

HORKÉ TÉMA Hostem pořadu TV ParlamentníListy.cz Horké téma byla místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalán…