Jiří Paroubek odhalil začátečnickou chybu Miloše Zemana

26. 12. 2015 10:14

Podle někdejšího premiéra a předsedy sociální demokracie Jiřího Paroubka (LEV 21) je představa čelních českých politiků o odchodu Řecka z Evropské měnové unie lichá. „Ani Němci, ani Francouzi, zkrátka nikdo z jeho velkých věřitelů prostě takový zájem nemá,“ píše Paroubek, podle něhož se tak dopustil zbytečné chyby i prezident Miloš Zeman, který se mezi tyto politiky nedávno zařadil.

Jiří Paroubek odhalil začátečnickou chybu Miloše Zemana
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Paroubek je přesvědčen, že se český prezident zbytečně zaměřuje na některé zahraničněpolitické otázky, které souvisejí s kádrováním našich spojenců z EU či NATO. „Myslím, že prezident by měl být v této záležitosti velmi obezřetný. Řecko je sice v rámci EU jakousi mičudou, do které si každý může podle libosti kopnout, ale pracovat s negativními emocemi za každou cenu je tak trochu trapné. Byť to politické body – a o to tu primárně jde – nesporně přináší,“ vzkázal na Hrad s tím, že se nediví ani bouřlivé reakci Řeků, protože odvolání velvyslance z Prahy je vlastně výstrahou nejen Zemanovi, ale i dalším středoevropským politikům, kteří se neodvažují kádrovat chyby, které prý dělají Merkelová, Hollande či Cameron.

„Chápu, že pokud jde o body sbírané na domácím politickém kolbišti, kopnutí do Řecka velkou část voličů potěší, byť z českých ani z maďarských, ba ani ze slovenských kapes do Řecka zatím nepřišlo ani euro,“ píše dále bývalý sociálnědemokratický premiér, podle kterého jde ale především o alibi vrcholných představitelů české politické scény v tom, aby se nemuselo pracovat na přijetí eura.

Celý Paroubkův text si můžete přečíst ZDE.

Podle Paroubka se Zeman dopouští další chyby, i pokud chce na místo současného guvernéra Miroslava Singera České národní banky dosadit Jiřího Rusnoka, protože jeho jedinou kvalifikací je prý to, že byl generálním lobbistou penzijních fondů snažících se urvat dispozici se stamiliardami korun ve svůj prospěch. „Rusnokova důvěryhodnost a odbornost jsou stejné jako současná důvěryhodnost a odbornost Singerova. Tedy velmi nízká,“ má jasno Paroubek, podle něhož by odložení zavedení eura na neurčito pomohlo spíše dosazení Maria Draghima, který nyní šéfuje Evropské centrální bance. 

„Oba dva pánové, Zeman i Babiš, by měli jasně říci, o co jim jde. A měli by si být jasně vědomi toho, že česká koruna a její stabilita značně závisejí na stabilitě eura,“ radí prezidentovi i ministrovi financí Paroubek.

Ing. Jiří Paroubek

  • LEV 21
  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…