Jiří Paroubek se rozepsal o špíně jménem Lidové noviny. Babišovy novinářské superhvězdy sbírají ceny, a přitom prý píší jak začátečníci

1. 1. 2016 15:04

Expremiér ČSSD Jiří Paroubek se pustil do Lidových novin, které patří ministru financí Andreji Babišovi (ANO). „Pročítat Lidové noviny, to je někdy jako brodit se špínou,“ uvedl v textu, který zaslal serveru ParlamentníListy.cz.

Jiří Paroubek se rozepsal o špíně jménem Lidové noviny. Babišovy novinářské superhvězdy sbírají ceny, a přitom prý píší jak začátečníci
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Většina autorů Lidových novin je podle Paroubka ideologicky předpojatá, další mají zjevně stanovené úkoly od svého nejvyššího kormidelníka Babiše. „Vlastně se vůbec nežinýrují,“ poznamenal.

„Velkou hvězdou LN je redaktor Ondřej Koutník, kterého si Babiš cvičil již v České pozici, kde se Koutník zabýval investigativními kauzami nejrůznějšího typu, kterými jej vyživovalo Babišovo bezpečnostní zázemí. Tak jsme se dozvídali nejrůznější hlouposti, které byly vydávány za nepochybná fakta. Koutník byl brzy po svém nástupu do LN, jak jinak, ověnčen novinářskou cenou a je těžké říci, za co mu vlastně byla poskytnuta,“ konstatuje Paroubek a jako příklad článku s přehmaty uvádí článek Tvrdíkův rok Kozy. „Prostě, O. Koutník, laureát jakési ceny určené zřejmě pro Babišovy nohsledy, poněkud volně zachází s fakty. Vlastně lže,“ uvedl.

Původní text ZDE.

Vadí mu především to, že uvedl, že v roce 2010 ČSSD ve sněmovních volbách propadla. „Ale to není pravda. ČSSD pod mým vedením ve volbách vítězila a získala 22,2 %. Takový volební výsledek dosud za své miliardy nezískal ani A. Babiš (ten v roce 2013 získal 18,65 %) a ani Sobotka, který získal v roce 2013 20,45 % hlasů,“ říká Paroubek a uvádí, že není pravda ani to, že exministr obrany Jaroslav Tvrdík v březnu 2013 sháněl na sjezdu ČSSD podporu pro skupinu politiků kolem Michala Haška. „Ten rozhodující sjezd, kdy byl Hašek zvolen mužem číslo 2 v ČSSD, se odehrál v březnu 2011. Na sjezdu ČSSD v roce 2013 Hašek přijal v dohodě se Sobotkou roli muže číslo 2 v ČSSD a naopak podpořil Sobotku v boji o pozici předsedy ČSSD. Prostě, pan laureát dělá chyby začátečníka,“ říká.

Kromě Koutníka se Paroubek zaměřuje i na ředitele Občanského institutu Romana Jocha, který do Lidových novin často přispívá a je dle expremiéra reakcionář par excellence. 

„V dnešním článku ‚Evropská diskreditace v kostce‘ nazývá Junckera a Mogheriniovou tu trpaslíky, tu šašky. Pamatuji si na některá veřejná vystoupení pana Jocha. Jeho názory jsou, pravda, na můj vkus výstřední, ale to by tolik nevadilo. Spíše ve mně svým vystupováním zanechal nesmazatelný dojem jako naprostý šašek a diletant. Mogheriniovou osobně neznám, ale pokud jsem poznal Junckera, počínaje jeho skvělým jazykovým vybavením, znalostmi ekonomické problematiky a erudicí, musím říci, že zesměšňovat takovéhoto muže vyžaduje velkou dávku kuráže či hlouposti. Anebo hlouposti a kuráže dohromady,“ uzavírá Paroubek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázaný a zablokovaný Petr Hampl posílá vzkaz k výsledku voleb. Čtěte

7:40 Zakázaný a zablokovaný Petr Hampl posílá vzkaz k výsledku voleb. Čtěte

Český protiislámský politický aktivista Martin Konvička sdílel na svém facebookovém profilu komentář…