Jiří Pospíšil se postaví v boji o Hrad Zemanovi, pokud...

25. 3. 2016 10:45

Hostem čtvrtečního pořadu DVTV byl europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil. Kromě teroristických útoků v Bruselu a situace po nich se hovořilo také o kandidatuře na prezidenta.

Jiří Pospíšil se postaví v boji o Hrad Zemanovi, pokud...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

„Když jsem ráno opouštěl Brusel, bylo město prázdné. Ten každodenní provoz, na který jsme zvyklí ve velkých městech, tam rozhodně nebyl. Město je smutné,“ uvedl Pospíšil. Strach ale podle svých slov neměl. „Spíš přemýšlím stejně jako Bruselané, co to pro nás, pro Evropany, znamená, kam až islámský terorismus může zajít. Zda to může nastat i v Praze. A jak na to budeme jako evropská civilizace reagovat,“ řekl Pospíšil s tím, že je nutný aktivní boj. 

  • Celé video ZDE

Následovala i otázka na původní domovskou stranu ODS, kterou europoslanec opustil.

„Nelituji toho, že jsem z ODS odešel. Když jsem odcházel, dospěl jsem tehdy k názoru, že nejsem ve straně zcela vítán,“ řekl Pospíšil. „Když necítíte podporu kolegů, nemůžete politiku dělat,“ sdělil s tím, že jej politika baví. 

„Bohužel, pravici se příliš nedaří,“ zkonstatoval následně. 

„Byl jsem tady obětí brutální negativní kampaně, kterou tady organizoval Vít Bárta, a přesto jsem zde ve volbách uspěl,“ vyloučil Pospíšil to, že byl loutkou plzeňského podnikatele a politika ODS Romana Jurečky. 

Poslední otázka směřovala ke kandidatuře na prezidenta. „Pokud se nenajde protivník prezidentu Zemanovi, budu o ní vážně uvažovat,“ řekl s tím, že v případě, kdyby vážný protikandidát Zemanovi byl, podpoří jej. „Pro mě je důležité, jestli bude orientován na Západ, či na Východ, zda bude společnost spojovat,“ dodal. Rozhodnutí, jestli on sám bude kandidovat, sdělí zhruba tři čtvrtě roku před volbami.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…