Jiřina Šiklová: Zeman chlastá a má poškozený mozek. A český národ...

30. 12. 2015 8:54

Češi stále přemýšlejí stejně jako za komunistů. Hledají univerzální viníky, jako jsou Spojené státy nebo „světové židovstvo“. Kromě toho je ovládá nechuť dělit se s utečenci o sociální systém, který považujeme za svůj vlastní nárok. Takto tvrdě na adresu národa promlouvá socioložka Jiřina Šiklová v rozhovoru, který sice byl pořízen na konci listopadu, v reakci na současné dění jej však odpůrci prezidenta znovu šíří na sociálních sítích.

Jiřina Šiklová: Zeman chlastá a má poškozený mozek. A český národ...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiřina Šiklová

„Lidem chybí vzdělání, nejsou schopni uvažovat. Stále a stále přemýšlejí stejně jako za komunistů: Kdo za to může? Třídní nepřítel. Buržoazie. Židi, Amerika, islám,“ vysvětluje. Přitom když se prý lidí zeptá, co je islám, většinou nevědí a náboženství jedné a půl miliardy lidí zúží na několik teroristů. Každé takové zobecnění je přitom velmi nebezpečné, protože vede k radikalizaci.

Celý rozhovor ZDE

Tyto názory podporuje i prezident republiky, což Jiřinu Šiklovou vůbec nepřekvapuje. „Miloš Zeman je případ člověka, který je diabetik a ještě k tomu chlastá. To je velice špatná prognóza, výraz těžkého poškození mozku,“ domnívá se socioložka. V současné atmosféře podle ní prezident zásadně přispívá k radikalizaci společnosti. Třeba Martin Konvička nebo Adam B. Bartoš by prý před takovými třemi roky byli jen pro smích, ale teď je lidé berou vážně.

Evropě prý v současnosti spíše než nějaké vojenské útoky hrozí narušování jejích principiálních hodnot. „Pokud tedy vůbec víme, jaké to jsou,“ dodává v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. Evropané se například nereprodukují; podle socioložky proto, že se jim žije příliš dobře. Poprvé v existenci Evropy neodjíždějí lidé do světa šířit její hodnoty, ale naopak se lidé snaží dostat sem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…