K flotile NATO v Egejském moři se přidá turecká fregata. Zde je důvod

4. 3. 2016 13:52

K flotile NATO v Egejském moři, jejímž cílem je snaha zpomalit migraci do Evropy a boj s převaděči, se přidá i turecká fregata TCG Barbaros. Ta, stejně jako zbytek flotily, bude operovat pod německým velením. Informují Hurriyet Daily News.

K flotile NATO v Egejském moři se přidá turecká fregata. Zde je důvod
Foto: Archiv TN
Popisek: Pamukkale

Turecká fregata TCG Barbaros je další lodí, která se připojí k flotile NATO v Egejském moři. Uvedly to dnes turecké noviny Hurriyet Daily News. Loď však bude až na mimořádné případy operovat pouze v tureckých teritoriálních vodách.

Kromě standardní mise NATO však bude loď monitorovat turecké pobřeží za účelem nalezení migrantů, kteří mají v plánu podniknout cestu přes Egejské moře do Řecka.

Cílem flotily NATO je boj s migrací a převaděči lidí a poskytování informací o pohybu migrantů Řecku, Turecku a evropské agentuře Frontex.

Na hlavní německé fregatě, která celou flotilu povede, budou přítomní i dva turečtí majoři, již budou na operaci dohlížet.

Turecké diplomatické zdroje vyvrátily zprávy o tom, že by žádaly snížení nelegálních přechodů mezi Tureckem a Řeckem na tisíc osob za den. Údajně se o ničem takovém nikdy nejednalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…