K policii se prý kvůli uprchlické krizi hlásí více vlastenců

25. 2. 2016 9:17

I když se v souvislosti s migrační krizí hlásí do služby u policie stále více vlastenecky smýšlejících uchazečů, policejní prezident Tomáš Tuhý se radikalizace policejního sboru neobává. Píše o tom server Aktuálně.cz s tím, že lidi s xenofobním myšlením je schopna policie identifikovat.

K policii se prý kvůli uprchlické krizi hlásí více vlastenců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní prezident Tomáš Tuhý

„Když se s nimi dělají vstupní pohovory, říkají, že je oslovuje práce v bezpečnostních sborech právě proto, že v sobě mají potřebu pomoci českému státu řešit státní zájmy republiky,“ vysvětlil Tuhý v rozhovoru pro zmíněný server.

Masivní zájem o práci v bezpečnostních sborech ale odmítá. „Zaznamenáváme jen větší zájem uchazečů, u nichž jsou ty příběhy vlastenectví. Není to však nic fenomenálního, že bychom to museli nějak filtrovat,“ řekl.

Celý text je ZDE

Podle něj se zájem o vstup k policii zvyšuje, protože jsou bezpečnostní sbory v souvislosti s migrační krizí hodně prezentovány i v médiích.

Bezpečnostní sbory podle něj mají jasně dané, jak uchazeče s xenofobními názory odhalit a jak se jich zbavit. „Součástí náboru jsou i psychologické testy, které odhalí, zda někdo nemá xenofobní smýšlení. Takže jsme schopní takové lidi identifikovat,“ uvedl Tuhý.

„Pokud by to neprokázaly ani vstupní testy, bude to zaznamenáno v průběhu služby. Jakmile je něco takového zaznamenáno, je to neslučitelné s výkonem služby a služební zákon umožňuje rozvázat služební poměr,“ vysvětlil Tuhý s tím, že nemá zatím v úmyslu nastavovat nové metody na odhalování xenofobních názorů. Nejsou k tomu podle něj jasné důvody.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladej Klaus je zmetek. Léčí si komplexy z toho, jak se nepovedl jak on, tak jeho tatínek. Bude nás srát úplně stejně, přikuluje občan Jakub Pitron

13:05 Mladej Klaus je zmetek. Léčí si komplexy z toho, jak se nepovedl jak on, tak jeho tatínek. Bude nás srát úplně stejně, přikuluje občan Jakub Pitron

Poté, co se občanský aktivista Jakub Pitron strefil na svém facebookovém profilu do experta na škols…