Kalousek by byl skvělý premiér, uvedla místopředsedkyně TOP 09 Adamová

25. 9. 2017 14:02

Podle místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové by byl šéf strany Miroslav Kalousek skvělý premiér. Uvedla to alespoň v rozhovoru pro časopis Týden, kde zároveň mluvila o vyhlídkách topky v nadcházejících volbách.

Kalousek by byl skvělý premiér, uvedla místopředsedkyně TOP 09 Adamová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová

Adamová se podle svých slov pokusí přilákat voliče k urnám. „Budu běhat čtrnáct dní před volbami, už v předchozí kampani jsem každý den obíhala jednu městskou část v Praze, kde kandiduji. Rozdávám u toho materiály, je to taková netradiční forma, která mi přijde lepší než jen stát někde u stánku,“ zmínila v rozhovoru. Společně s Dominikem Ferim, mladým teplickým radním, vydává netradiční předvolební brožuru, která cílí na prvovoliče. „Vtipnou formou jim chceme přiblížit politiku obecně. Nejen TOP 09 a náš program, to je tam spíše okrajově,“ zmínila. 

Ona sama věří v to, že i když předvolební průzkumy neukazují vysoké preference strany, že deset procent se jí překročit povede. „V těchto volbách jde o hodně a řada lidí si to už začíná uvědomovat. My jsme se už odrazili od nějakého pomyslného dna a stoupáme,“ řekla.

V případě, že by se strana nedostala do Poslanecké sněmovny, Kalousek již avizoval, že by v čele topky skončil. Adamová si však toto nepřipouští, dodává, že Kalousek je pro topku velkým přínosem. „A i když ho třeba mnozí nemají v lásce, nikdo lepší tu rozhodně není,“ sdělila. Ona sama nemá ambice být předsedkyní strany.

Závěrem se pak Adamová vymezila proti případné koalici s hnutím ANO Andreje Babiše. „Spolupracovat nebudeme ani s komunisty a SPD. S ostatními stranami, byť za velkých kompromisů, bychom do toho byli schopni jít,“ sdělila. Lidé v hnutí ANO jsou pak podle ní sešikovani ve straně vůdcovského typu bez jakékoli vnitřní demokracie. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsem šokován! Mirek Topolánek nevěří vlastním uším, co dnes prohlásil Drahoš

22:15 Jsem šokován! Mirek Topolánek nevěří vlastním uším, co dnes prohlásil Drahoš

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se v dnešním rozhovoru s Pavlem Štruncem na Info.cz vyjádřil, že …