Kalousek před novináři zesměšnil ministra dopravy

21. 7. 2011 13:15

Ministr financí Miroslav Kalousek zesměšnil v tiskové zprávě nového ministra dopravy z Věcí veřejných Pavla Dobeše. Poukazuje na jeho nízký věk a zatím malé zkušenosti.

Kalousek před novináři zesměšnil ministra dopravy
„Respektuji skutečnost, že věk i zkušenosti pana ministra Dobeše mu ještě nedovolily tento ústavní mechanismus pochopit. Přeji mu hodně štěstí," stojí v odpovědi Miroslava Kalouska ministrovi dopravy Pavlu Dobešovi.

V poledne totiž Dobeš vydal tiskové prohlášení, ve kterém si stěžoval na škrty ve svém rezortu. „Bylo dohodnuto a spolu s rozpočtovými výhledy také 15. prosince 2010 schváleno, že z 15 miliard (škrty na ministerstvu dopravy, pozn. red.) bude v roce 2012 10 miliard vráceno úřadu dopravy zpět," vytýkal zde Dobeš podle něj nedodržení dohody s Kalouskem a ministerstvem financí.

Dobeš si celkově stěžuje na počínání Kalouska a dožaduje se více peněz na svůj rezort, odkazuje se při tom na své ministerské kolegy. Na to Kalousek odpovídá: „Ministr dopravy se nezpovídá ministru financí, jeden druhému není nadřízen. Ministr dopravy i ministr financí se zpovídají vládě ČR a podřizují se jejím prioritám."

Celá tisková zpráva ministra dopravy Pavla Dobeše ZDE
Celé vyjádření ministra financí Kalouska čtěte ZDE

„Přesto, že jsem ministra financí i pana premiéra Nečase informoval osobními dopisy, ve kterých jsem popsal reálnou hrozbu vracení 40 miliard do EU a vyčíslil i další ztráty, které z takových návrhů rozpočtů plynou, mrzí mě, že pan ministr Kalousek tato závažná varování nezohlednil," uvedl dále Dobeš ve své tiskové zprávě.

Čtěte více:

Kalousku, tady šetři. Návrhy, které uchrání lid před zdražením

Pavel Dobeš by se měl stát novým ministrem. John tomu nechtěl věřit

Klaus jmenoval Peake vicepremiérkou. Pavel Dobeš se stal ministrem dopravy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…