Spojené státy jsou nejenom pod mezinárodním tlakem, ale k přijetí více uprchlíků Washington nabádají i samotné americké organizace a uskupení. Jedním z nich je Mezinárodní záchranný výbor v čele s Davidem Milibandem. „Země jako Turecko, Jordánsko a Libanon doslova praskají ve švech, protože zde přebývá v uprchlických táborech již na 4,5 milionů Syřanů. Je zapotřebí, aby se do celé situace vložily Spojené státy a posílily svoji roli v procesu přesídlování uprchlíků. Za čtyři roky naše země přijala jen 1400 Syřanů. Pokud chceme hrát v tomto procesu hlavní roli, měli bychom z 65 000 syrských uprchlíků, kteří by dle OSN měli být přerozděleni do zemí celého světa do konce roku 2016, přijmout mnohem větší část,“ uvedl Miliband.
Celý text z Hlasu Ameriky je ZDE
„Je však samozřejmě nutné, aby na současnou migrační krizi zareagovalo mezinárodní společenství jako celek. Mnohem více by měly v tomto ohledu učinit také bohaté státy Perského zálivu,“ sdělil Miliband. V rozhovoru pro zpravodajskou agenturu Reuters přislíbil mluvčí amerického ministerstva zahraničí John Kirby přijetí 1500 syrských uprchlíků v letošním roce a ještě většího počtu uprchlíků v roce 2016. K přesídlení většího počtu syrských uprchlíků dle Hlasu Ameriky vyzval také bývalý šéf kanadské Liberální strany Michael Ignatieff. Ve svém textu publikovaném v nedělním vydání deníku The New York Times vyzval Spojené státy, Kanadu, Austrálii a Brazílii, aby vyslaly své zástupce do Evropy a podílely se tak na přijetí přistěhovalců podle kvót.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro