Kapitalistický Západ stojí na válkách, jinak fungovat neumí. Historik Skála objevil zásadní text

16. 3. 2016 21:32

Komunistický historik Josef Skála, který se chce ucházet o křeslo předsedy KSČM, přiblížil českým čtenářům článek popisující ideu války jako léku na přelidnění planety. Vychází přitom z textu Petera Koeniga. Tento muž působil desítky let ve Světové bance. Ve svém posledním článku se tvrdě opřel do politiky Západu. Kapitalistický Západ na válkách stojí a bez nich se neobejde. Svědčí o tom prý první světová válka i druhá světová válka.

Kapitalistický Západ stojí na válkách, jinak fungovat neumí. Historik Skála objevil zásadní text
Foto: red
Popisek: PhDr. Josef Skála, CSc. (KSČM)

„Západní komfort má vítr z toho, že by se o část svých excesů musel dělit s chudými podlidmi takzvaných rozvojových zemí v Asii, Africe a Latinské Americe – pomalu se vynořujících světadílů, znásilňovaných po staletí právě těmi západními kolonizátory, kteří dnes řeční o přelidnění a své války napříč světem vedou coby novou formu kolonialismu.“ Skála citoval tato slova ze článku Petera Koeniga, muže, který dlouhá léta pracoval pro Světovou banku.

Svět přitom není přelidněn. OSN tvrdí, že při současných možnostech produkce potravin planeta uživí až 12 miliard lidí. Jenže to by se ty potraviny měly řádně přerozdělit lidem, kteří je opravdu potřebují. Místo toho si s potravinami zahrávají spekulanti z USA i z Evropy. Myslí si to alespoň Koenig a Skála s ním s vysokou pravděpodobností souhlasí. Spekulanti mají podle jeho názoru na svědomí miliony lidí, kteří umírají hlady, ale nikdo proti nim nechce zakročit. Pokud by to udělal jeden stát, prý by své obchody jen přesunuli jinam.

Celý text najdete zde.

„Zato ‚války jsou kvintesencí naší západní existence‘. ‚Ultima ratio její vlády nad světem.‘“ Právě „války jsou i fundamentem našeho západního ekonomického systému zakládajícího si na růstu. Války rodí důvody pro ještě více válek a ozbrojených konfliktů – války roztáčejí spirálu závislosti na konfliktu.“ Takže „například ekonomika Spojených států (sic) se už bez válek neobejde. Války zabíjejí a ničí a rekonstrukce vytváří růst. Masové zabíjení pomáhá zmenšit světovou populaci, což je klíčový cíl elity, která slízne smetanu, typu Rockfellerů, zakladatelů polookultních organizací jako Bilderberský klub,“ pokračuje v popisu hrůz Západu Skála.

A pokud ve světě neexistuje dost napětí k ospravedlnění nějaké války, je třeba ho vytvořit. To je prý také důvod, proč se NATO stále více přibližuje k hranicím Ruska. I ve druhé světové válce zaplatilo největším počtem lidských životů Rusko, a to i díky penězům, které dostával Hitler ze Západu. Podle Skály lze očekávat, že ve třetí světové válce bude kromě Ruska terčem i Čína. Amerika prý chce, aby i 21. století patřilo jí.

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a místopředseda ÚV KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci

Stejně jako před druhou světovou válkou oceňoval velkopodnikatel Ford Adolfa Hitlera, přivírá Amerika i dnes oči nad fašisty na Ukrajině. To vše jen proto, aby si americké zbrojařské firmy přišly na své. Skála si to podle všeho myslí. A EU v tom Washingtonu ještě pomáhá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…