Katastrofa. Jan Keller se vyjádřil k tomu, že z dolů, které spoluvlastní Bakala, budou vyhazovat

2. 2. 2016 11:45

Výkonný ředitel OKD Dale Ekmark dnes na jednání karvinského zastupitelstva prohlásil, že těžební společnost hodlá do dvou let propustit polovinu zaměstnanců. Europoslanec za ČSSD Jan Keller pro ParlamentníListy.cz uvedl, že takto masivní propouštění bude pro region znamenat katastrofu.

Katastrofa. Jan Keller se vyjádřil k tomu, že z dolů, které spoluvlastní Bakala, budou vyhazovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Keller

Majitel OKD, společnost New World Resources (NWR), v předběžné analýze svého strategického revizního procesu již na konci loňského roku oznámil, že do dvou let plánuje zavření dolů Paskov a Lazy. Výkonný ředitel OKD Dale Ekmark dnes navíc upřesnil, že uzavření se bude pravděpodobně týkat i Darkova. V NWR má podíl miliardář Zdeněk Bakala.

V OKD a u dodavatelských firem nyní pracuje zhruba 13 000 lidí, naprostá většina pochází z regionu. Podle europoslance za ČSSD Jana Kellera bude případné propouštění v takovémto rozsahu znamenat pro region katastrofu. „Horníci svými příjmy drží nad vodou mnoho míst v oblasti služeb. Znásobte to počtem rodinných příslušníků a zjistíte, že postižených by byly desetitisíce,“ uvedl Keller pro ParlamentníListy.cz.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman pronesl burcující projev v OSN: Vytvořila se anticivilizace. Po útocích posíláme kondolence, vyjadřujeme solidaritu, demonstrujeme. Jinak váháme. A ti, kteří vítají masovou migraci...

18:48 Zeman pronesl burcující projev v OSN: Vytvořila se anticivilizace. Po útocích posíláme kondolence, vyjadřujeme solidaritu, demonstrujeme. Jinak váháme. A ti, kteří vítají masovou migraci...

V šest hodin večer středoevropského času promluvil na půdě OSN český prezident Miloš Zeman. Tak jako…