Katastrofa. Jan Keller se vyjádřil k tomu, že z dolů, které spoluvlastní Bakala, budou vyhazovat

2. 2. 2016 11:45

Výkonný ředitel OKD Dale Ekmark dnes na jednání karvinského zastupitelstva prohlásil, že těžební společnost hodlá do dvou let propustit polovinu zaměstnanců. Europoslanec za ČSSD Jan Keller pro ParlamentníListy.cz uvedl, že takto masivní propouštění bude pro region znamenat katastrofu.

Katastrofa. Jan Keller se vyjádřil k tomu, že z dolů, které spoluvlastní Bakala, budou vyhazovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Keller

Majitel OKD, společnost New World Resources (NWR), v předběžné analýze svého strategického revizního procesu již na konci loňského roku oznámil, že do dvou let plánuje zavření dolů Paskov a Lazy. Výkonný ředitel OKD Dale Ekmark dnes navíc upřesnil, že uzavření se bude pravděpodobně týkat i Darkova. V NWR má podíl miliardář Zdeněk Bakala.

V OKD a u dodavatelských firem nyní pracuje zhruba 13 000 lidí, naprostá většina pochází z regionu. Podle europoslance za ČSSD Jana Kellera bude případné propouštění v takovémto rozsahu znamenat pro region katastrofu. „Horníci svými příjmy drží nad vodou mnoho míst v oblasti služeb. Znásobte to počtem rodinných příslušníků a zjistíte, že postižených by byly desetitisíce,“ uvedl Keller pro ParlamentníListy.cz.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 79 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

VIDEO Ty feťáku. Dostanete facku, že si sednete na prdel. Natočili jsme pro vás příjezd Američanů do Ruzyně. Trochu jinak, než ČT

13:26 VIDEO Ty feťáku. Dostanete facku, že si sednete na prdel. Natočili jsme pro vás příjezd Američanů do Ruzyně. Trochu jinak, než ČT

V pátek odpoledne do Prahy přijel v rámci každoročního cvičení jednotek NATO Saber Strike konvoj ame…