Kdo stál za požadavkem o úplatek? Obrana a Topolánek, zaznělo před soudem

21. 1. 2014 14:39

Bývalý ředitel automobilky Tatra Ronald Adams u Městského soudu v Praze naznačil, že chtěl zjistit, kdo stál v pozadí žádosti o úplatek, která podle něj měla zaznít na společných schůzkách se zbrojařem Michalem Smržem. Ten důrazně popírá, že by zazněly žádosti o úplatek. Adams prý chtěl zjistit, kdo stojí v pozadí údajné žádosti. Mělo jít o lidi z Ministerstva obrany a expremiéra Mirka Topolánka (ODS). Informuje o tom deník Právo.

Kdo stál za požadavkem o úplatek? Obrana a Topolánek, zaznělo před soudem
Foto: acr.army.cz
Popisek: Vojenský vůz Tatra

„Mým záměrem bylo zjistit ty konexe. Jsem přesvědčen, že za tím byli lidé z Ministerstva obrany a určitě tam byla úzká vazba na pana Topolánka,“ prohlásil Adams u soudu. Údajný úplatek měl být poskytnut za to, že se urovnají problémy se zakázkou pro automobilku Tatra. Konkrétně šlo o nákup vozů této značky pro českou armádu. Jednu ze schůzek si Adams dokonce nahrál, pro svou ochranu. Záznam schůzky je také jedním ze zásadních důkazů, které byly soudu předloženy. Nahrávka je však nekvalitní a místy zcela nesrozumitelná.

Problém je také v tom, že údajný pokus o korupci byl nahlášen až po třech letech. Adams to ale vysvětluje právě tím, že netušil, kdo všechno je do kauzy zapleten a nebyl si jist, komu to může hlásit. Smrž a spolu s ním i tehdejší náměstek ministryně obrany Martin Barták důrazně popírají, že by kdy o nějaký úplatek žádali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…