Kdo žvanil? Toť otázka

10. 2. 2016 7:21

Premiér Sobotka sice poslance v úterý nabádal, aby se nenechali unést mediálními spekulacemi, ale podle komentátora Ondřeje Neffa je to dost těžké, když média píší o věcech, které mají zůstat v nejpřísnějším utajení. Konkrétně informaci o výkupném za proslulou dvojici turistek „Hanča a Tonča“, kterou zveřejnil týdeník Respekt.

Kdo žvanil? Toť otázka
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Neff připomíná, že někdejší disidentský časopis má blízko k bezpečnostním složkám od doby, kdy je obsadili undergroundoví kolegové novinářů. Paradoxní prý je, že se za těchto okolností časopis stále tváří jako arbitr mravů.

V současné kauze musel nevyhnutelně „žvanit“ někdo z Bezpečnostní rady státu, nejvyššího orgánu řízeného ministerským předsedou. Nikdo jiný o výši výkupného za dvě Češky nemohl vědět. „Tato indiskrece je stejně hloupá jako hnusná a těžko posoudit, zda míra hlouposti převažuje nad hnusem nebo naopak,“ dodává novinář Neviditelného psa.

CELÝ KOMENTÁŘ ZDE

Věcně prý přitom nelze proti takovému postupu celkem nic namítat. „Výkupné platí všechny státy a jen se tváří, že se s teroristy nevyjednává, jenže nikomu se nechce dostat v balíčku rekomando dvě uříznuté hlavy českých děvčat,“ píše dále Neff.

Humbuk, který se kolem toho rozpoutal, však prý ale nikdy neměl nastat. Poškozuje totiž zemi. A jak novinář podotýká, poškozuje i premiéra Sobotku. „Takže z toho lze dedukovat, že ten, kdo chtěl poškodit Sobotku, vypustil tuhle bublinu. A kdopak chce poškodit Sobotku, milý Watsone?“ ptá se řečnicky.

Připouští ale, že vysvětlení může být mnohem prostší a typicky české: „Třeba někdo naprosto imbecilně žvanil,“ soudí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…