Kdyby Hillary vyhrála, tak by se děly věci. Promlouvá vysoce postavený úředník

28.11.2017 8:11

Na Hillary Clintonovou se provalila další nepříjemná záležitost, která opět snižuje její již tak pošramocenou důvěryhodnost. Údajně chtěla v případě svého zvolení prezidentem USA vyhodit vyšetřovatele, který se zabýval její „e-mailovou kauzou“.

Kdyby Hillary vyhrála, tak by se děly věci. Promlouvá vysoce postavený úředník
Foto: archív autora
Popisek: Clintonová

Když Donald Trump v květnu propustil šéf FBI Jamese Comeyho, strhla se na něj vlna kritiky. Odpůrci republikánského prezidenta hovořili o tom, že jde o pomstu za vyšetřování jeho vazeb na Rusko. Nejhlasitěji byla slyšet Hillary Clintonová. Jak však ukazuje výpověď bývalého generálního inspektora pro bezpečnostní služby Charlese McCullougha, demokratická kandidátka byla ta poslední, kdo by mohl moralizovat.

McCullough se zabýval vyšetřováním Clintonové za nezákonné využívání soukromých e-mailů v době, kdy stála v čele americké diplomacie. V rozhovoru pro zpravodajskou televizi Fox News nyní odhaluje, jakému tlaku byl on osobně a celý jeho úřad vystaven ze strany demokratů v čele s Clintonovou. „Na moji osobu i celou rodinu byl soustředěn neuvěřitelný tlak od demokratů. Stejně krušné chvíli potom zažívali všichni moji kolegové.“

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Jak uvádí bývalý dlouholetý zaměstnanec FBI, tlak dosáhl svého vrcholu v lednu loňského roku, tedy těsně poté, kdy McCullough prozradil před republikány vedeným výborem pro zpravodajské služby, že Clintonová na ministerstvu zahraničí používala pro komunikaci svůj soukromý e-mail a porušila tak zákony. „Najednou jsem se stal mužem na odpis. Členové Kongresu mi říkali, abych byl opatrný, a prorokovali mi, že po mně někteří lidé tvrdě půjdou.“

Postupem času začali příznivci demokratů McCulloughovu týmu házet klacky pod nohy a snažili se minimalizovat jejich vliv. „Na neuvěřitelný tlak ze strany demokratů si stěžoval i tehdejší šéf Národní bezpečnostní služby James Clapper, který mě doporučil prezidentu Obamovi a i díky tomu jsem se dostal na svoji pozici. Ty e-maily byly přitom vážná věci. Některé z nich spadaly do kategorie nejvyššího utajení a vzhledem k používání soukromého e-,mailu se k nim kvůli Clintonové mohl dostat kdokoli.“

Několik týdnů po zveřejnění kauzy obdržel dle svých slov McCullough dopis od sedmi předních členů demokratické strany, kteří pochybovali o jeho nestrannosti. „Šlo bezpochyby o koordinovanou strategii, jak snížit moji důvěryhodnost a tím pádem i celého vyšetřování. Na ten dopis jsem odmítl odpovídat a raději jsem nabídl svoji rezignaci. Jisté zdroje mi prozradily, že pokud Clintonová porazí Trumpa, budu okamžitě propuštěn.“

„Já jsem se přitom ničím neprovinil. Jenom jsem jen dělal svoji práci. Nic víc a nic míň. Demokraté však celé naše vyšetřování zpolitizovali a já jsem se najednou stal hlavním nepřítelem,“ uvedl McCullough, který rovněž prozradil, že vyšetřoval variantu, kdy by mohla vyšetřování Clintonové zabránit FBI. Fox News se na celou záležitost dotazoval Clintonové, ale do vydání rozhovoru neobdržel žádnou reakci.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

16:50 Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

V Bruselu se začátkem týdne konala Konference o národním konzervatismu (NatCon), tu se bruselské úřa…