Kdybych byl dnes ministrem vnitra já... Ivan Langer sepsal svůj návod pro uprchlickou krizi

23. 8. 2015 16:31

Exministr vnitra z ODS Ivan Langer na sociální síti Facebook napsal, jak by se vypořádal s uprchlickou krizí, kdyby seděl na místě současného šéfa resortu vnitra Milana Chovance (ČSSD). Zvolil by prý rázný postup, jehož součástí je prý i odříznutí nestátních neziskových organizací (NGO). Změnil by i sociální systém, a to tak, aby přestal uprchlíky lákat. A jako vedlejší produkt by prý umlčel xenofoby.

Kdybych byl dnes ministrem vnitra já... Ivan Langer sepsal svůj návod pro uprchlickou krizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer

„Nahlas bych řekl – bojujeme proti organizovanému zločinu, NGO pijavicím, pokrytectví, hlouposti a islamistické ideologii. Nechal bych sepsat návrh legislativních změn a inicioval jejich projednání a podporu v celé EU. Donutil bych k rezignaci řeckého eurokomisaře pro migraci a přímočaře řekl Italům a Řekům: za naše peníze je střežená hranice Schengenu buď ‚mezi námi a jimi, anebo mezi námi a vámi‘!“ napsal Langer.

V Kostce řečeno by podle vlastních slov přestal dělat jen líbivé kroky a dělal by kroky užitečné. Počítá v to i spuštění „brutální informační kampaně“ v krizových oblastech, v níž by běžencům vzkazoval, aby raději zůstali, kde jsou, neboť stejně budou nekompromisně vráceni přes moře domů. Současně by cestoval po České republice a vysvětloval lidem, že sice musíme pomoci těm, jejichž život je hrožen, ale ne za cenu toho, aby to ohrozilo nás.

„Ač to tak nevypadá, vymazal bych tím všechny xenofily i xenofoby, neboť na jejich řeči by nikdo nebyl zvědavý,“ konstatoval dále exministr, který prý nechce být ministrem vnitra, ale není rád, že jím v současnosti není, neboť se domnívá, že by krizi uměl řešit lépe než ministr Chovanec. Doufá však, že přijde doba, kdy opět bude rád, že ministrem není.

Celé prohlášení uzavřel připomenutím, že tato slova nečtou občané poprvé. Ve stejném duchu mluvil už dřív.

Ivan Langer doslova napsal:

Co bych dělal, kdybych byl ministr vnitra České republiky:

1. Nedělal bych jen věci potřebné a mediálně populární – zvyšovat kapacitu uprchlických zařízení a aktivitu policie při záchytu nelegálních imigrantů.
2. Dělal bych i věci potřebnější a mediálně nepopulárnější – odstranil podstatu imigrační vlny: evropskou azylovou legislativu, sociální systém a parazitování na něm.
3. Nahlas bych řekl – bojujeme proti organizovanému zločinu, NGO pijavicím, pokrytectví, hlouposti a islamistické ideologii.
4. Nechal bych sepsat návrh legislativnich změn a inicioval jejich projednání a podporu v celé EU.
5. Předtím bych objel celý „Visegrad“, navštívil Německo a požádal je o aktivní podporu společného projektu.
6. Pojmenoval bych tím podstatu a navrhl konkrétní – v části Evropy – společné řešení.
7. Užíval bych si pokrytecké neschopnosti EU administrativy a nechal bych se kamenovat „občanskoprávnistickými NGO“, vydělávajícími na – imigraci a integraci.
8. Donutil bych k rezignaci řeckého eurokomisaře pro migraci a přímočaře řekl Italům a Řekům: za naše peníze je střežená hranice Schengenu buď „mezi námi a jimi, anebo mezi námi a vámi“!
9. Inicioval bych brutální informační kampaň v zemích původu: „Ani to nezkoušejte (nikomu za nic neplaťte), stejně vás vrátíme zpět!“
10. Jezdil bych (a nestyděl se za to) po náměstích, mluvil na ulicích a vysvětloval: „Pomoc druhým nesmí znamenat ohrožení nás samotných!“

Ač to tak nevypadá, vymazal bych tím všechny xenofily i xenofoby, neboť na jejich řeči by nikdo nebyl zvědavý.

Ač to tak nevypadá, jde to, máte-li na to:
– v Schengenu nás zbytek EU nechtěl a zvládli jsme to,
– s bezvízovým stykem s USA na nás dlouhá léta kašlali, a tak jsme si prosadili VisaWaiver!

Ač to tak nevypadá:
a) ministrem vnitra být nechci,
b) nejsem rád, že nejsem,
c) chtěl být rád, že nejsem,
d) byl jsem rád, že nejsem,
e) chci být znovu rád, že nejsem.

Ač to tak nevypadá – nihil novi sub sole – to vše jsem již dávno napsal...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…