Když promluví prezident Zeman, mám strach, říká Kalouskova místopředsedkyně

4. 2. 2016 19:22

Poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09) si ve čtvrtečním Interview ČT24 posteskla, že Evropská unie nezvládá uprchlickou krizi. I navzdory tomu je přesvědčena, že musíme uprchlickou krizi řešit společně. Volání po rozpadu EU je nesmysl. Je však fér, aby ekonomický migrant v Evropě věděl, že se musí vrátit domů. V této souvislosti ocenila českou vládu, že má migrační toky pod kontrolou. Zato prezident Zeman si od ní vysloužil kritiku.

Když promluví prezident Zeman, mám strach, říká Kalouskova místopředsedkyně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová

„EU nebyla připravena na krizi tohoto rozměru. Také je třeba říci, že musíme řešit vše společně. Takové výkřiky, jako zavřeme hranice, rozpustíme EU, to je nesmysl,“ konstatovala. Abychom krizi zvládli, musíme k tomu napnout všechny síly. I za tu cenu, že dočasně přestaneme financovat některé projekty. Já mám ráda přírodu, ale opravdu je dnes nutné financovat žabí přechody a genderové konference? Já myslím, že je třeba financovat důležitější věci,“ řekla jasně poslankyně dolní komory Parlamentu ČR.

EU musí lépe chránit své hranice zřízením tzv. hotspotů, posílením Frontexu a tak podobně. Je třeba přijmout komplex mnoha opatření, která zafungují současně. Kromě toho je nutné podporovat různé projekty v Sýrii nebo v okolních zemích, což už Česko dělá, takže solidárně pomáhá lidem postiženým válkou přímo v regionu.

V krajním případě je podle Langšádlové třeba vyloučit ze Schengenu Řecko, pokud se něco nezmění. „Už nelze jen sledovat neutuchající příval uprchlíků. I díky naší otevřenosti za poslední rok jsme zapříčinili to, že k nám přišli ekonomičtí uprchlíci, zaplatili za to spoustu peněz, ale nyní se budou muset vrátit. Je fér, aby to věděli,“ zdůraznila dáma. Nebude stačit jen vyřešit konflikt v Sýrii, protože odtud nepřicházejí zdaleka všichni uprchlíci. Konkrétně v Sýrii však považuje za nemožné, aby zůstal u moci tamní diktátor Bašár Asad, jenž má na rukou krev stovek tisíc lidí.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Česká republika má naštěstí migrační toky pod kontrolou,“ ocenila poslankyně následně vládu. Podle jejího názoru je také dobře, že jsme se rozhodli poslat na pomoc Sýrii asi 170 milionů korun. Za nešťastné považuje angažmá Ruska v Sýrii, které tamní situaci rozhodně nezklidňuje a ještě rozeštvává Evropany proti sobě. „Vždy, když promluví náš pan prezident, mám strach, v čím zájmu hovoří. Migrační krize je vážná, ale je třeba ji řešit věcně,“ upozornila politička.           Naznačila, že projevy Miloše Zemana pomáhají spíše Moskvě než Praze.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme více

10:27 A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme více

ANKETA Jste pro nový zákon o obecném referendu? Jak pohlížíte na případné referendum o našem členstv…