Když vidím Duku, je mi na zvracení, napsal čtenáři senátor Doubrava. A to svinstvo od Člověka v tísni...

16. 11. 2015 18:17

Senátor Jaroslav Doubrava (S.cz) odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz, které se týkaly uprchlické krize a situace ve Francii.

Když vidím Duku, je mi na zvracení, napsal čtenáři senátor Doubrava. A to svinstvo od Člověka v tísni...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Doubrava

„Teď jsem četl, že v Německu odstraňují z kostelů kříže a křesťanské symboly, aby se tu migranti cítili jako doma. Není to už přes čáru, takhle se zbavovat naší křesťanské kultury?“ napsal rozhořčeně čtenář s tím, že takto muslimům nabízíme sami podřezané krky. 

„Ano, máte pravdu. Je to přes čáru a hodně moc. Nemohu pochopit, ač bezvěrec, postoje církevních hodnostářů. Když jsem viděl Duku, jak horuje pro imigranty, bylo mi na zvracení,“ uvedl Doubrava. Podle svých slov nemůže pochopit tu zaslepenost či snad prodejnost činovníků z Bruselu. „Chtějí-li se imigranti cítit jako doma, ať se domů vrátí a udělají si tam pořádek,“ řekl s tím, že je přesvědčen, že uprchlíci sem přicházejí pro sociální dávky, nikoliv pracovat. „Dokazuje to jejich touha po Německu, protože tam jsou dávky nejvyšší!“ rozčílil se. 

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

„Kam podle vás ten svět spěje?“ zeptal se další ze čtenářů.

„Řekl bych to, ale bych bych neslušný,“ odvětil Doubrava. „Obávám se, že ti, kteří již nevědí co s penězi, jich mají stále málo a vydělávají na válčení. Na něm chtějí vydělávat opět v bláhovém domnění, že jich by se netýkalo,“ řekl. Ruského prezidenta Vladimira Putina vzápětí označil za velmi racionálně uvažujícího člověka, německou kancléřku Angelu Merkelovou za podstatně větší nebezpečí pro Evropu a potažmo i svět. 

„Svět se vydal, respektive byl nasměrován, na podivnou cestu. Cestu, ze které by nemuselo být návratu,“ zkonstatoval Doubrava.

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Další otázka se týkala projektu Člověka v tísni Faktus, který vznikl z potřeby reagovat na nenávistné výroky vůči menšinám. „Co soudíte o tomto svinstvu?“ zeptal se čtenář Doubravy.

„Nazýváte to pravým jménem. Tím bych mohl skončit, protože jsem na vaši otázku odpověděl. Jestliže něco kritizujeme, máme asi proč to kritizovat a není to rasismus, xenofobie atd.,“ podotkl Doubrava. 

Celá otázka i s odpovědí ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…