Klaus bude chtít Bártu udržet ve hře, hádá Halík

11. 4. 2011 20:07

Podle filozofa a teologa Tomáše Halíka bylo gesto Václava Klause, který zatím nechce přijmout demisi Víta Bárty, výmluvné. Hradní pán chce totiž prý ministra dopravy zatím ve vládě udržet. Je mu totiž prý blízký.

Klaus bude chtít Bártu udržet ve hře, hádá Halík

Vládní krize zaměstnává v poslední době nejen politiky, ale i další zástupce veřejného života. Do pondělního mimořádného vydání Hydeparku ČT24 aktuální napjatou politickou situaci přišel tak komentovat i teolog a filozof Tomáš Halík, který se k veřejným věcem dlouhodobě aktivně vyjadřuje.

Sledujeme téma Vládní krize
Sledujeme téma Peníze za mlčení ve VV

Ruku do ohně za Michálka. Za Bártu ne

Halík si servítky ohledně hodnocení členů Věcí veřejných, které vládní krizi rozpoutaly, servítky rozhodně nebral. "Za pana Michálka (exšéf SFŽP, pozn. red.) bych asi dal ruku do ohně, za tyto lidi ne," uvedl Halík v pořadu.

Zkritizoval nejen odstupujícího šéfa dopravy Víta Bártu, ale i další ministry za VV, o jejichž odchodu z vlády se v současnosti hovoří. "Nečas se pochlapil, požadavek odchodu těchto ministrů (ministrů za VV, pozn. red.) mi přijde legitimní," uvedl v ČT teolog a filozof.

Pomyslnou polívčičku si přihřál třeba při hodnocení Josefa Dobeše (VV). "Do pozice ministerstva školství byl postaven absolutně nekompetentní člověk," rozzlobil se Halík, který schvaluje mimo Bártův odchod z vlády právě i ten Dobešův a Johnův.

Hledá Klaus "díry" v Ústavě?

Halík se v diskuzi pustil ale do sporu s prezidentovým tajemníkem Ladislavem Jaklem. "Klaus bude zneužívat tu nejasnost v ústavě, obávám se, že bude chtít Bártu udržet ve hře. Ten člověk mu byl blízko," uvedl nejprve Halík.

Jakl mu ale kontroval s tím, že sice chápe, že by si Halík přál na Hradě úplně jiného prezidenta, dosud je však hradním pánem Klaus. "Počkejte si na prezidenta své krevní skupiny," vyzval filozofa Jakl. Ten odmítl jeho teorii, že Klaus zneužívá své ústavní povinnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…