Knížák zase řádil: Nenechte se vydírat horníky, pozavírejte to jako Thatcherová

28.09.2013 10:34 | Zprávy

Pedagog, výtvarník a glosátor dění na české politické scéně Milan Knížák je přesvědčen, že v otázce OKD a zavření dolů na Ostravsku si politici mají vzít příklad z britské expremiérky Thatcherové. Útoky na majitele Zdeňka Bakalu podle něj nejsou na místě. V rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Milan Knížák dále prohlásil, že současná situace v ČR připomíná situaci těsně před komunistickým pučem v roce 1948.

Knížák zase řádil: Nenechte se vydírat horníky, pozavírejte to jako Thatcherová
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Milan Knížák v pořadu Hyde park

Na kauzu OKD a celého Moravskoslezského kraje má Milan Knížák svůj názor, který předpokládá nepodporovat ztrátové provozy. V této souvislosti prohlásil, že nechápe útoky na spoluvlastníka dolů Zdeňka Bakalu.

"Pana Bakalu moc nemusím a mám proti němu řadu výhrad. V této věci ale nechápu, co se mu vlastně vyčítá. Horníci mají v jeho dolech dobře placené zaměstnání a mají větší výplaty, než jsem měl jako ředitel Národní galerie. Co se tedy vlastně Bakalovi vyčítá? Že dal horníkům práci?" podivuje se Knížák.

Thatcherová postupovala nekompromisně a postavila Velkou Británii na nohy

Podle Knížáka by si prezident Zeman i vláda měli vzít v této kauze příklad z britské expremiérky Margaret Thatcherové. „V podobné situaci postupovala naprosto nekompromisně. Nenechala se vydírat hornickými odbory a neváhala ani na okamžik. Nerentabilní doly nechala bez váhání uzavřít a postupovala naprosto nekompromisně. A stejně razantně jednala i v jiných krizových oblastech. Výsledek byl takový, že tato vynikající ekonomka postavila Velkou Británii na nohy a opět z ní udělala hospodářskou velmoc,“ říká kategoricky Knížák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…