Koho na šéfa ČSSD? A měla by strana vládnout s Babišem? Veřejnost promluvila

08.02.2018 18:10

Již 18. února si sociální demokraté vyberou nového předsedu. Vybírat budou z několika kandidátů, mezi ty nejvážnější patří současný statutární předseda Milan Chovanec, bývalý předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček či exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. O tom, kdo vede podle průzkumů, píše server Blesk.cz s odvoláním na průzkum agentury Phoenix Research.

Koho na šéfa ČSSD? A měla by strana vládnout s Babišem? Veřejnost promluvila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec

Průzkum Phoenix Research kromě preferencí předsedy strany zjišťoval také to, zda by si lidé přáli, aby nově zvolené vedení vstoupilo znovu do koalice se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, nebo zůstalo v opozici. Obnovení koalice by si pak podle průzkumu přálo více lidí. 

Na otázce, kdo by byl nejvhodnějším lídrem, se lidé nejvíce shodnou na Milanu Chovancovi, kterého by rádo v čele strany vidělo 17 procent sympatizantů strany a 16 procent těch, kteří se mezi příznivce ČSSD neřadí. 

  • Původní text ZDE

Jan Hamáček však skončil těsně za ním se ziskem 14 procent, následovaný Jiřím Zimolou se ziskem 13 procent. Za nimi jsou pak Miloslav Krejčík, Antonín Staněk, Jan Jukl a Romana Žatecká. Třetina z podporovatelů si však nebyla schopna vybrat nikoho z kandidátů.

Podle šéfa agentury Phoenix Research Jana Kubáčka pomáhají Milanu Chovancovi a Jiřímu Zimolovi témata, jež oslovují širší veřejnost a mají v sobě protestní náboj. 

Závěrem pak Kubáček také uvedl, že pro společné vládnutí s hnutím ANO se pak vyslovilo 38 procent respondentů, 32 se spoluprací nesouhlasí. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Jak chcete přimět ANO znovu jednat o důchodech?

Váš záměr byl dobrý, ale evidentně se nepovedl. Myslíte, že jste se tedy jako moderátor osvědčil? A nemáte pocit, že je tu mezi vládou a opozicí až příliš hluboká propast, která se bohužel pro nás čím dál víc prohlubuje a vlastně je to vidět i ve společnosti, která je rozdělená.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Volební plakáty v arabštině. V Německu. Útok a velký povyk

10:22 Volební plakáty v arabštině. V Německu. Útok a velký povyk

V německém Lipsku proběhnou v červnu vedle voleb do Evropského parlamentu také komunální volby. A CD…