Komentátor Babišových novin přivítal včerejší vydání Hitlerovy kultovní knihy Mein Kampf

9. 1. 2016 11:11

Včerejší vydání knihy bývalého nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf v Německu přivítal v dnešním Sloupku LN komentátor Zbyněk Petráček. Poukázal také na rozdíly v tom, jakým způsobem vyšel před 16 lety Mein Kampf v Česku a jakým nyní v Německu.

Komentátor Babišových novin přivítal včerejší vydání Hitlerovy kultovní knihy Mein Kampf
Foto: wikipedia.org
Popisek: Adolf Hitler na vrcholu své moci

Petráček připomněl, že když před 16 lety vydal Mein Kampf Michal Zítko, vyšla tato kontroverzní kniha ne jako kritická edice, ale jako kultovní reprint hromadně nabízený na prodejních stáncích.

„Zatímco kritické vydání z Mnichova dbá na city obětí nacismu a získalo doporučení od Ústřední rady Židů v Německu, české obskurní vydání oběti uráželo. Grafickou úpravou knihy i způsobem její prezentace budilo dojem, jako by se čas vrátil do doby, jíž se lidé s číslem vytetovaným na předloktí báli a která se podle slov politiků už nesmí opakovat,“ uvedl Petráček.

A zdůraznil, že nynější německé vydání Hitlerovy knihy vyšlo jako kriticko-historické zpracování, na kterém několik let pracovali profesionálové z tamního Ústavu pro moderní dějiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 25 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

VIDEO Ty feťáku. Dostanete facku, že si sednete na prdel. Natočili jsme pro vás příjezd Američanů do Ruzyně. Trochu jinak, než ČT

13:26 VIDEO Ty feťáku. Dostanete facku, že si sednete na prdel. Natočili jsme pro vás příjezd Američanů do Ruzyně. Trochu jinak, než ČT

V pátek odpoledne do Prahy přijel v rámci každoročního cvičení jednotek NATO Saber Strike konvoj ame…