Komunista Dolejš se vyjádřil k počínání profesora Putny: Rád provokuje, ale...

17. 12. 2015 21:55

Z PROFILŮ Komunistický poslanec Jiří Dolejš odpověděl na ParlamentníchListech.cz na dotaz paní Aleny Klečkové. Chtěla vědět, co si politik myslí o počínání profesora Martina C. Putny, který se v minulosti dostal do konfliktu např. s prezidentem Zemanem.

Komunista Dolejš se vyjádřil k počínání profesora Putny: Rád provokuje, ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místropředseda KSČM Jiří Dolejš

Martin C. Putna, kterému prezident Zeman odmítl předat profesorský dekret, na sebe před několika dny znovu upozornil. Před přednáškou analytika Petra Robejška na Fakultě sociálních věd popsal jeho plakáty souslovím „ruský šváb“. Co na to říká Dolejš?

„Pokud někdo řeší jeho občasné kontroverzní vystupování, tak každý máme právo na názor (tím spíš na sexuální orientaci). Platí, že akademické svobody mají chránit nonkonformní kritické názory před vrchnostenským zasahováním, a i když se s řadou jeho politických a občanských názorů nemohu ztotožnit, jde o to, zda jimi porušuje základní normy. Je asi něco jako liberální katolík a rád provokuje. K extrému bych ho osobně ale neřadil a není důvod, proč mu upírat právo působit na univerzitní půdě,“ míní politik.

Další odpovědi poslance naleznete zde.

Pokud jde o Putnovu akademickou práci, Dolejš přiznává, že o ní mnoho neví. Tuší jen, že se věnuje katolické a ruské literatuře. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…