Komunisté chtějí úpravy zákona o dětské skupině

25. 1. 2016 14:46

Do tzv. dětských skupin by měly chodit děti nejvýše do pěti let věku, před zahájením povinné školní docházky by musely navštěvovat obvyklou mateřskou školu nebo přípravný ročník základní školy. Úpravu zákona o dětské skupině navrhly poslankyně opoziční KSČM. Komunisté v minulosti už dvakrát podobný návrh neprosadili, a to při schvalování zákona ani při jeho novelizaci, jež odvracela hrozbu zániku zejména lesních školek.

Komunisté chtějí úpravy zákona o dětské skupině
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto.

V současnosti můžou děti chodit do dětské skupiny až do nástupu do prvních tříd základních škol. Poslankyně KSČM nyní upozorňují na rozsáhlou vládní novelu školského zákona, která zavede povinnou předškolní docházku od pátého roku dítěte. Za současného stavu by se mohla uskutečnit i v dětské skupině, jejíž funkcí je zejména hlídání dětí a pravidelná péče o ně, podotkly předkladatelky.

„Novela zákona umožní kvalifikované a pravidelné předškolní vzdělávání dětí pedagogickými pracovníky s odpovídajícím vzděláním, a to v rámci sítě kvalitních mateřských škol a školských zařízení zapsaných v rejstříku ministerstva školství,“ píšou Marta Semelová, Alena Nohavová a Hana Aulická Jírovcová v důvodové zprávě.

Zákon o dětských skupinách dal právní rámec zařízením, která začala vznikat v reakci na nedostatek míst ve standardních mateřských školách. Parlament jej přijal předloni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

18:51 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola sepsal…